comScore

Galatasaray Galatasaray

Luyindama için Belçika'da soruşturma başlatıldı

30 Mart 2019, Cumartesi 20:42
Luyindama için Belçika'da soruşturma başlatıldı

Galatasaray'ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Luyindama hakkında Belçika'da İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın bu sezon ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Luyindama'nın, Belçika'da eski takımı Standard Liege'in Anderlecht ile oynadığı maçta sahanın içinde küfürlü tezahüratta bulunmasından sonra başı ağrımaya devam ediyor. 

Lanevir'in haberine göre, İçişleri Bakanlığı Standard Liege ile Anderlecht arasında oynanan maçta sahada taraftarlarla birlikte küfürlü tezahüratta bulunan Luyindama hakkında soruşturma başlattı. Polis raporlarına göre hareket eden İçişleri Bakanlığı soruşturmayı genişletmek ve önümüzdeki günlerde Luyindama'nın cezası açıklanacak. 
Belçika basıınndaki haberlere göre Luyindama'nın para cezası alması bekleniyor. Bu para cezası 250 ile 5.000 euro arasında değişecek. Öte yandan Luyindama'nın 3 ay ile 5 yıl arasında Belçika'da statlara giriş yasağı almasının şu an için düşük ihtimal olduğu öngörüldü. 


Luyindama'nın Galatasaray performansı


Luyindama bu sezon Galatasaray'a transfer olmadan önce Standard Liege formasıyla ligde 20 maçta forma giydi ve 3 gol attı. Luyindama, Galatasaray formasıyla ise ligde 7 maçta görev aldı ve 630 dakika sahada kaldı. Bu süreçte 1 asisti bulunuyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

e

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)