comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

Lucescu: "Galatasaray ve Beşiktaş yöneticileri beni ikna etti"

18 Mayıs 2021, Salı 18:37
Lucescu:

Mircea Lucescu, Türkiye'deki son dönemi hakkında röportaj verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna'ya geri dönmeden önce Türkiye'de yaşadıklarını ve sonraki süreci anlattı. 

"GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ YÖNETİCİLERİ BENİ İKNA ETTİ"
2 yıl önce bir süre işsizdim. Sonra Türkiye'den Beşiktaş ve Galatasaray yönetimleri benimle görüştü. Beni Türkiye Milli Takımı için ikna ettiler. Aslında Milli takım için çok istekli değildim. Çünkü ben her gün antrenmanlarda olmak istiyorum. Ancak çok ikna edici konuştular. 

"YENİDEN YAPILANMA GEREKİYORDU"

Türkiye Milli Takımı'nda yeniden yapılanma gerekiyordu. Bunu yaptım. Sonra belirli oyuncular üzerinden suçlandım. Ancak Türkiye'deki büyük kulüperde sadece deneyimli yabancılar oynuyordu. Hiç genç yoktu. Şampiyonluk için mücadele eden önde gelen takımların kadrosnda genç futbolcular yoktu. 

"GENÇ FUTBOLCULARIN TECRÜBE KAZANMASI GEREKİYORDU"

Genç futbolcuların tecrübe kazanması için yurt dışına gitmelerini tavsiye ettim. Lille'de şu anda Yusuf, Burak, Zeki şampiyon olabilirler. Almanya, Avusturya, İngiltere. Buralarda da keza.  Sonrasında ara vermeye ihtiyacım vardı. Sağlık sorunları yaşadım ve evde dinlenmem gerekiyordu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!