comScore

Galatasaray Galatasaray

Lionel Carole dosyası Fatih Terim'e sunuldu

04 Ocak 2018, Perşembe 13:03
Lionel Carole dosyası Fatih Terim'e sunuldu

Lionel Carole dosyası Fatih Terim'e sunuldu. Fatih Terim onay vermesi halinde Fransız yıldız Galatasaray'a geri dönecek. 

FutbolArena Özel Galatasaray'a imza attığı gün yaşanan sol bek krizi üzerine Lionel Carole'ün durumuna bakılması ve ihtiyaç halinde Ocak ayında dönüp dönemeyeceği hakkında çalışılmasını isteyen Fatih Terim'e raporlar iletildi. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.


Lionel Carole, Galatasaray'a dönüyor mu?


Arana'yı kadrosuna katan Sevilla, sezon başında Galatasaray'dan kiraladığı Lionel Carole'ü 3.plana attı. Teknik Direktör Fatih Terim'e, Carole'ü geri çağrılmasını istemesi halinde bu konuda herhangi bir engelin olmadığı bilgisi iletildi.

Lionel Carole'ün de, Galatasaray'a sezon ortasında dönmeye yeşil ışık yaktığı belirtildi. Galatasaray Kulübü yetkilileri ise sürekli Carole'ün menajeri ile kontak halinde iken, Fransız sol bekin Ocak ayında dönüşü ise Terim'e bağlı.
 

Lionel Carole'un Galatasaray performansı


Fransa Ligue 2'den Galatasaray'a transfer olan Fransız sol bek Lionel Carole, Galatasaray forması ile 64 karşılaşmaya çıkarken 1 gol 4 asistlik performans üretti. Lionel Carole'ün transfermarkt verilerine göre bonservis bedeli 3.5 milyon Euro olarak görülmekte.
Lionel Carole Galatasaray'a Troyes kulübünden 1.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)