comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Tüzemen: ''Tüymeyenlerin zaferi''

21 Ocak 2018, Pazar 09:21
Levent Tüzemen: ''Tüymeyenlerin zaferi''

Levent Tüzemen, dün gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimini köşe yazısında değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü 37. başkanı Mehmet Cengiz oldu. Yapılan olağanüstü seçimli kongrede rakibi Dursun Özbek'i geride bırakan Mehmet Cengiz, başkanlık koltuğuna oturdu. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.


Levent Tüzemen'den Dursun Özbek ve Mehmet Cengiz yorumu


Sabah Gazetesi köşe yazarı ve spor yorumcusu Levent Tüzemen, dün gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimini köşe yazısında değerlendirdi.

''ÖZBEK'E OY VERENLER SEÇİME BİLE GELMEDİ''
''Galatasaray'da uzun zamandır böyle nefes nefese geçen bir seçim yarışı görmedim. Dursun Özbek, kurmaylarının ifadesine göre bin oy farkla kazanacaktı. Mustafa Cengiz'in kurmayları ise "Kafa kafaya seçim olur" inancındaydı. Dursun Özbek yıkıldı, erken seçime karşı çıkanlar Mustafa Cengiz'i iktidara getirdi. Galatasaray'da oy kullananlar asla inatlaşmaktan ve kavgadan yılmazlar, aksine kol kola girip kendilerini eleştiren başkan ve yöneticilerine karşı ciddi bir şekilde kenetlenirler. Mustafa Cengiz bile bu işe soyunurken, böyle bir seçim zaferini hesaplamıyordu. Dursun Özbek'in "İmza atan kişiler için (Tüydüler)" ifadesini kullanması Galatasaray'da erken seçim isteyenleri sadece lisede bir araya getirmedi, Özbek'e oy verenler bile seçime gelmedi. Adeta Amerika'da Trump'ın Hillary'ye yaşattığı şoku Mustafa Cengiz dün Dursun Özbek'e yaşattı.  

4 AYDA ALLAH KOLAYLIK VERSİN

Cengiz'e seçim kazandıranlar için şu başlığı atmam gerekiyor: "Tüymeyenlerin zaferi!" Buzdağının görünen yüzünde mayıs ayına kadar Galatasaray'ı Mustafa Cengiz ve ekibi götürecek ancak Cengiz'in ateşten bir gömlek giydiğini söyleyebilirim çünkü pazartesi günü Kayserispor maçından önce futbolcuların hesabına yatması gereken 5 milyon dolar var. Ayrıca mayıs ayına kadar da ciddi ödemeler var. Eğer bu ödeme takvimini gerçekleştirecek nakit girdisini sağlayamazlarsa Galatasaray'da ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Özbek'in başlattığı projeleri Cengiz de sürdürecektir çünkü yönetimlerde devamlılık esastır. Mustafa Cengiz ve ekibine 4 aylık süreçte Allah kolaylık versin. Son olarak Galatasaray genel kurulu şu mesajı verdi: Özbek'e "Mayıs ayında seçime gitmediğin için seni cezalandırdım", 80 oy farkla göreve gelen Cengiz'e de "Mayısta seçim yapacağın için seni göreve getirdim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)