comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Tüzemen: ''Selçuk İnan'a Muslera kadar tolerans gösterilmiyor''

16 Aralık 2017, Cumartesi 11:59
Levent Tüzemen: ''Selçuk İnan'a Muslera kadar tolerans gösterilmiyor''

Sabah Gazetesi yazaır Levent Tüzemen, Süper Lig'de şampiyonluğun şifresinin yerli topculardan geçtiğini belirtirken, Galatasaray taraftarının Selçuk İnan'a tolerans göstermediğini belirtti. 

FutbolArena - Galatasaray taraftarı tarafından istenmeyen adam ilan edilen Selçuk İnan hakkında Sabah Gazetesi yazarı Levenet Tüzemen köşe yazısı kaleme aldı. Levent Tüzemen, Galatasaray'ın son 3 yılda yakaladığı başarılarda Selcuk İnan'ın büyük payının olduğunu belirtti.
 

Levent Tüzemen'den Selcuk İnan yazısı


Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Süper Lig'de şampiyonluğun şifresinin yerli topculardan geçtiğini belirtirken, Galatasaray taraftarının Selçuk İnan'a tolerans göstermediğini belirtti. 

''GALATASARAY DEVRE ARALARINDA ALDIĞI TRANSFERLERDE NOKTA ATIŞI YAPAMAMIŞTIR''
''Galatasaray'ın son yıllarda devre aralarında aldığı transferlerde asla nokta atışı yaptığını görmedim. Duygun Yarsuvat, başkan olduğunda Galatasaray hiç transfer yapmamıştı. Ama takım içinden Yasin'i Hamza Hamzaoğlu yeni bir transfer gibi kazandı ve Galatasaray şampiyon oldu. Bu şampiyonlukta Yasin'in takıma katkısı da fazla oldu. Yarsuvat yönetiminde başkan Dursun Özbek mali işlerden sorumlu başkan yardımcısıydı.

''SELCUK İNAN TAKIMA KAZANDIRILMALI''

Eğer Asamoah ya da Filipe Luis alınmayacaksa Galatasaray takım içinden bazı oyuncuları kazanmalı. Kim bu oyuncular? Selçuk İnan, Yasin ve Sinan Gümüş.. Sivas Belediye ile oynanan iki kupa maçını A Spor ekranlarında yorumladım.. Gerçek şu ki; kadroda yer alan oyuncular ideal kadroyla rekabet etmeyi bırakmış.. Bu eksikliği tamamen oyunculara yüklemek hata olur. Çünkü Hamza Hoca'nın oyuncu kazanma konusunda gösterdiği çabayı maalesef İgor Tudor göstermiyor..

''IGOR TUDOR YABANCI HOCA MANTIĞI İLE..''

Tudor yabancı hoca mantığıyla, "Devre arası oyuncu alalım" diyor.. İhtiyaç varsa, bütçe uygunsa kaliteli oyuncular da bulunabilirse transfere sıcak bakılabilir. Ancak oyuncu almak için sıradan oyuncu almak yanlış olur. Hamza hoca döneminde performansı yükselen Sinan Gümüş eğer bugün, "Mehter takımı" zihniyetinde bir görüntü veriyorsa bu tamamen oyuncuya mal edilemez. Tudor, "Müthiş sol ayağı var. Santrfor konumunda daha etkili olur" diye görüş belirttiği Sinan'ı kazanmak için oyuncusuna güven vermeli, ona inanmalı ve neler yapabileceğini hatırlatmalıdır.

''SELÇUK İNAN'A FERNANDO MUSLERA KADAR TOLERANS GÖSTERİLMİYOR''

Galatasaray'ın saha içinde hem bir lideri yok hem de takımı ateşleyecek "Braveheart" gibi bir oyuncusu yok.. Tudor tipi teknik adamlar zaten lider olarak kendilerini görürler asla saha içinde oyunu yönetecek bir lider istemezler. Galatasaray'ın kazandığı son üç şampiyonluğun hafıza kartları Selçuk İnan ile Muslera'dır.. Muslera'ya hata yaptığında gösterilen tolerans maalesef Selçuk İnan'a gösterilmiyor.

Bence bu bir haksızlıktır. Yerli oyuncunun sinerjisi olmadan şampiyonluk isteğini ve duygusunu tamamen yabancı oyuncuların omuzlarına yüklemek büyük bir hata olur. Tudor, Selçuk İnan'ı ikinci yarı kazanmalıdır ve Fernando ile birlikte oynatmayı düşünmelidir. Selçuk-Fernando ikilisi, Galatasaray'da Melo-Selçuk ikilisinin verimliliğini yaratır. Son Akhisarspor maçında forvet arkası oynayan Ndiaye'nin sağladığı katkıyı göz önüne alırsak, Senegalli yıldızı Tudor artık Fernando'nun yanına hapsetmemelidir. Ndiaye forvet arkasında gol atma ve attırma adına müthiş verimli olur. Sportif Direktör Cenk Ergün büyük paralara aldıkları Ndiaye'nin forvete yakın oynaması konusunda Tudor'la görüşmelidir.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.