comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Tüzemen: ''Küçük maçların büyük topcuları''

03 Aralık 2017, Pazar 10:35
Levent Tüzemen: ''Küçük maçların büyük topcuları''

Spor yazarı Levent Tüzemen, Beşiktaş - Galatasaray mücadelesini Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısında değerlendirdi.

FutbolArena - Beşiktaş sahası Vodafone Park'ta Galatasaray'ı 3-0'lık skor ile mağlup etmeyi başardı. Galatasaray'da oklar büyük maç kazanamayan teknik direktör Igor Tudor ve görevi süresince başarısız bulunan Dursun Özbek'e çevrildi.


Levent Tüzemen'den Beşiktaş - Galatasaray yorumu


Spor yazarı Levent Tüzemen, Beşiktaş - Galatasaray mücadelesini köşe yazısında değerlendirdi. Levent Tüzemen, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e seslendi. 

''KÜÇÜK MAÇLARIN BÜYÜK OYUNCULARI''
''Igor Tudor yönetiminde Galatasaray'ın büyük maçlarda baş gösteren başarısızlıkları Beşiktaş önünde zirve yaptı. Başkan Dursun Özbek, mali kongrede üyelere, "40 milyon Euro harcadık diye eleştiriyorsunuz ama birbirinden kaliteli 10 futbolcu aldık ve şampiyonluğa oynayacak kadro kurduk" dedi. G.Saray derbilerde 'büyük bir takım' görüntüsünü sergileyemedi. Bu kadronun ciddi bir maliyeti var. Ama kalite sorunu da. Belhanda, Feghouli, Ndiaye küçük maçların büyük oyuncuları. Tudor'u zaten tartışmıyorum ama başkan arkasında durmaya devam ediyor.

Teknik direktörlük Rodrigues'i çıkarıp Yasin'i sokmak değil. İlk dakikadan itibaren G.Saray, kompakt oynayarak Beşiktaş'ı karşılamaya çalıştı. Feghouli ve Rodrigues'le de iki net golü atamadı. Gökhan'ın topu elle oynaması bence penaltıydı. Ama Oğuzhan'a yapılan da. Muslera'nın hatasıyla gelen golden sonra G.Saray'ın gardı düştü.

Şenol hoca derbinin kontrolünü başta Oğuzhan olmak üzere Cenk, Tolgay ve Gökhan gibi yerli oyuncuların üzerine kurmuştu. Ama G.Saray'da derbi havasını bilen bir tane oyun aklı yoktu. Belhanda sıfır oynamaya devam ediyor. Eğer elinizde kreatif oyuncular ve lider isimler yoksa büyük maçları çeviremezsiniz. Beşiktaş'ın yerli oyuncuları aidiyet duygusuyla mücadele etti. G.Saray'ın yabancı oyuncuları bunu yaşamadıkları için Maicon, Gomis dışında ön plana çıkamadı. SonuçBaşkan kendisine şu 2 soruyu sormalı: 

1-Benim yabancılarımın hangileri kaliteli? 
2-Tudor ile devam etmeli miyim?''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Aytemiz ile haftanın futbolcusu Feghouli seçildi


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.