comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Tüzemen: "Fatih Terim ortak hareket etme alışkanlığı kazandırdı"

19 Ocak 2018, Cuma 12:43
Levent Tüzemen:

Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası'nda Bucaspor ile oynadığı rövanş mücadelesini değerlendirdi.

FutbolArena - Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda Bucaspor ile oynadığı son 16 turu mücadelesini 3-0 kazandı. Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın oynadığı futbolu beğendi. Galatasaray Transferhaberleri FutbolArena'da. 

Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Fatih Terim ile birlikte bir değişim içinde olduğunu ve futbolda da gözle görülür bir değişiklik yaşandığını söyledi.
 

Levent Tüzemen'in Galatasaray yazısı


Galatasaray'ın Antalya'da çok iyi çalıştığını Bucaspor önünde gördüm. Tudor döneminde Galatasaray iyi mücadele ediyor ama iyi oynamıyordu.
"MAÇ BOYU KEYİFLE İZLEDİM"

Fatih Terim kampta önce öğrencilerine takımdaşlık ruhunu aşılamış sonra da oyun kültürünü yüklemiş. Buca'nın kadrosu asla Galatasaray ile kıyaslanamazdı ama Terim'in felsefesindeki ortak hareket etme alışkanlıklarını maç boyu keyifle izledim. Atılan üç golde de paylaşımcılık hakimdi. Yani kimse bireysel performansını öne çıkarmadı, yardımlaşma üst düzeyde idi. Birbiriyle oynama alışkanlığı yükseldikçe oyun kalitesinin yükseleceğini görebiliriz. Galatasaray'da maç boyunca Mariano ve Latovlevici kanatları kullanarak hücuma değerleri katkılar yaptı.

"BELHANDA İYİYE GİDİYOR"

Belhanda'da kıpırdanma var. Gomis'in golü öncesi Yasin'e attığı pasın şiddeti ve kalitesi mükemmeldi. Feghouli sadece hücuma destek vermekle kalmadı savunmaya yardım etti. Selçuk İnan çalışkanlığının yanı sıra tek pas oynamaya dikkat etti. Galatasaray, Fatih Terim'le üçü resmi ikisi özel 5'te 5 yaptı. Futbolda kazanma alışkanlığı önemlidir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)