comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Tüzemen: ''Dursun Özbek doğrusunu yaptı''

22 Aralık 2017, Cuma 09:08
Levent Tüzemen: ''Dursun Özbek doğrusunu yaptı''

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray yönetiminin Fatih Terim ile anlaşmaya varmasını yorumladı. Levent Tüzemen, Fatih Terim kararının yerinde bir hamle olduğunu belirtti.

FutbolArena - Galatasaray yönetimi dün akşam flaş bir açıklama ile Fatih Terim ile her konuda anlaşmaya vardığını açıkladı. Sarı kırmızılı kulüpte Dursun Özbek ve Fatih Terim bugün ögle saatlerinde bir araya gelerek resmi sözleşme imzalayacak.


Levent Tüzemen'den Fatih Terim yorumu


Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray yönetiminin Fatih Terim ile anlaşmaya varmasını yorumladı. Levent Tüzemen, Fatih Terim kararının yerinde bir hamle olduğunu belirtti.

''- Fatih Terim 4. kez G.Saray'ın başına geçti... Bu konuda neler düşünüyorsunuz?
Galatasaray'da teknik adam için tek aday vardı. O da Fatih Terim. Galatasaray'da görev yapmış eski yöneticiler başkan Dursun Özbek'e şöyle demişti: "Maceraya yelken açıp zaman kaybetmeyelim... Fatin Terim'i ikna et başkan."Galatasaray'da 6 lig şampiyonluğu ve UEFA Kupası dahil toplamda 16 kupa kazanan Fatih Terim'le Başkan Dursun Özbek, akşam saatlerinde görüşerek İmparator'u yuvasına dönme konusunda ikna etti. Bu kritik görüşmeden önce zaten Fatih Terim Amerika seyahatini bile erteledi.

ZİRVEYE OYNAYANLAR YERLİ

Zirveye oynayan takımların başında Şenol Güneş, Aykut Kocaman, Abdullah Avcı ve Rıza Çalımbay gibi yerli hocalar olduğunu göz önüne alırsak Dursun Özbek, şampiyonluklar ve kupaların hocası Terim'i yeniden takımın başına getirip büyük bir adım attı... Ayrıca Dursun başkanın yönetiminde Terim'in büyük saygı duyduğu ve ağabey olarak çağırdığı yakın dostu Mehmet Ağar olacak... Fatih Terim'in devre arasında takımın başına geçeceğini düşünüyordum ama sürpriz bir şekilde taraftarların coşkusuyla ve yönetimin isteğiyle hafta sonu oynanacak Göztepe maçında takımın başında yer alacak... Yuvana hoş geldin İmparator, yolun açık olsun.

- Galatasaray'da başkan cephesi ne yapıyor, muhalefet şu anda neler planlıyor?
Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'e karşı ciddi bir muhalefet yok. Ocak'ta adaylıklarını koyacağı söylenen isimler liste yapmakta bile zorlanırlar. Bazı kesimler başkan Özbek'in Ocak ayındaki seçim kararını, "Baskın seçim" olarak değerlendirseler de Galatasaray camiasında "Dursun Özbek gitsin başkası gelsin" gibi bir hava yok. Büyük bir kitle yürüyen projelerin aksamaması için Dursun Özbek'in başkanlığa devam etmesini istiyor.. Riva-Florya kar ortaklığı projeleri, salon inşaatı dışında benim gözümde başkan Özbek'in yaptığı en önemli olay çatı davasında devletle uzlaşma sağlamasıdır. Çünkü Adnan Polat döneminde çatının yapılması için alınan 22 milyon 500 bin TL, localar ve yürüyen merdivenler için harcandı. Bu süreçte oluşan 40 davayı çözen Özbek, çatı yerine salon yapmayı devlete kabul ettirdiği gibi Polat döneminde alınan ve 90 milyonTL'ye ulaşan faiz borcunu da devletle uzlaşarak sildirdi. Ayrıca kulübün nakit sıkıntısı çektiği dönemde cebinden 80 milyon TL ödeyerek kasa kolaylığı sağladı.

DURSUN ÖZBEK KAZANIR

Bitmeyen otel için "Söz verdiği yıllık 5 milyon dolar geliri ödesin" diyenler haklı gibi görünse de 80 milyon TL kasa kolaylığı sağlayan Özbek'e bir teşekkürü çok görmemeliler. Ayrıca 80 milyon TL'nin iki yıllık faizinin ne ettiğini hesaplamakgerekir.. Galatas aray camiasında eleştiriler yapılsa da sağduyu sahibi insanlar Özbek'in "kredibilitesini" biliyor.. Özbek'e destek veren bir kısım tecrübeli üyeler de kendisinden Galatasaray'ı patron gibi değil başkan gibi yönetmesini istiyor. Özbek yeni yönetimine güçlü isimleri katarak seçimi kazanır.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.