comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Nazifoğlu'dan Fatih Terim ve Cavanda açıklaması

28 Aralık 2017, Perşembe 18:30
Levent Nazifoğlu'dan Fatih Terim ve Cavanda açıklaması

Galatasaray'dan olaylı ayrılan eski yönetici Levent Nazifoğlu, kulübün son durumunu değerlendirdi. Nazifoğlu, Fatih Terim ve Dursun Özbek için çarpıcı yorumlarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, TRT Spor'a yaptığı açıklamalarda Dursun Özbek, Fatih Terim ve Pedro Cavanda transferi hakkında konuştu.
 

Levent Nazifoğlu'nun Dursun Özbek ve Galatasaray sözleri


Fatih Terim'in geri dönüşü ve Dursun Özbek'in erken seçimini yorumlayan Nazifoğlu, "Fatih Terim, Florya'yı bu kaotik ortamdan kurtarabilir. Onları yönetimden izole edebilir. Futbolcuları bundan uzak tutar o, tecrübesi var. Dursun Özbek ile sıkıntılı günlerimiz de oldu ama Dursun Özbek'in şöyle bir özelliği var, Galatasaray'ın başarısı onun başarısı demek. Ama eski istifalar, yönetim kurulundaki sayının kritik olması onun elini kolunu bağladı. Eğer Galatasaray'ı kucaklayacak bir yönetim kurmazsa 1 seneden fazla kalacağını sanmıyorum'" dedi.

CAVANDA TRANSFERİNİN SEBEBİ
Yöneticilik döneminde yapılan vasat transferleri değerlendiren Nazifoğlu, "Benim dönemimdeki transferlere Galatasaray'ın bütçesi yoktu ve ucuz transferlere yöneldik. Elit futbolculara para versek bile oynamak istemiyorlardı. Cavanda, De Jong, Emrah Başsan ve Sigthorsson transferlerine ben çok karşı çıktım. Ben alınsın alınmasın diye mücadele veriyorum. Cavanda'nın imza töreninde inşallah iyi performans yakalar dedim. Bunlar yanlış transferlerdi" ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"