comScore

Galatasaray Galatasaray

Lale Orta'dan iddialara yanıt: "Gerçeğin bilinmesini istedim"

20 Mart 2023, Pazartesi 23:36
Lale Orta'dan iddialara yanıt:

MHK Başkanı Lale Orta, "Asla bir kulübe manipülasyonum söz konusu olamaz. Gösterilmeyen bir pozisyonun eklenmesini istemek nasıl bir manipülasyon olabilir?" diye konuştu.

FutbolArena - Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta, TRT Spor'da Stadyum programında açıklamalarda bulundu. Hakkındaki iddialara tepki gösteren MHK Başkanı Lale Orta, adalet ve şeffaflıktan yana olduğunu ifade etti.

"KAMUOYUNU MEŞGUL ETTİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLERİM"
"Ben kamuoyunu bu kadar meşgul ettiğim için özür diliyorum. Gündemin en önüne oturmak hiçbir zaman istemedim. Bu konuyu duyduğum zaman Bükreş'te MHK başkanlarının seminerindeydim. UEFA'nın hakem kurulu başkanı, diğer başkanlara benden övgüyle söz etti. Avrupa'nın tek kadın MHK Başkanı dedi. Herkes alkışladı ve kendi ülkem adına gurur duydum."

"HİÇBİR PROGRAMA BASKI YAPMADIM, GERÇEĞİN BİLİNMESİNİ İSTEDİM"

"Hiçbir şekilde, hiç kimseye, hiçbir programa kesinlikle bir baskı yapmadım. Yapımda yok zaten böyle bir şey. Demokratik bir insanım. Baskıyla herhangi bir sorunun çözüleceğine inanmıyorum. İletişimden yanayım. Amaç Donk pozisyonunda kesinlikle sarı kart, kırmızı kart meselesi değildi. Bunun ötesinde bir şeydi. Yanlış anlaşıldı. Donk pozisyonunda sorun şuydu; televizyonda pozisyonu seyrettiğim zaman kramponun tendona bastığı ve net bir kırmızı kart olması gerektiği söylendi. Hakemlerimden böyle bir şeyin olmadığını çünkü ayağa temas olmadığını öğrendim. Gösterilen görüntü uzak bir kameradan ve basıp basmadığı anlaşılmıyor. Basılmış gibi yorumlanıyordu. Başka açıdan farklı bir görüntüsünü fark ettiğim zaman bunun kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini, gerçek olanın bilinmesini istedim."

"ASLA BİR KULÜBE MANİPÜSLASYONUM OLAMAZ"

"Asla bir kulübe manipülasyonum söz konusu olamaz. Ben kesinlikle hayatım boyunca dürüstlük ve şeffaflıktan yana oldum. Gösterilmeyen bir pozisyonun eklenmesini istemek nasıl bir manipülasyon olabilir? Ben adaleti savunan bir insanım. Herkes için adalet, herkes için şeffaflık diyorum. Eğer başka bir maçta, görülmeyen başka bir pozisyon olursa ben bunun da kesinlikle gösterilmesini aynı şekilde isterim. Hiçbir takıma ne yakınız, ne de uzağız. Benim için en önemli şey adalettir, dürüstlüktür, şeffaflıktır. Yaptıklarımın altında en ufak bir art niyet yoktur. Kesinlikle bütün her şeyimle adaletli bir yönetim göstereceğime yemin ettim. Bütün görüntüler her yerde benim kullanımımda. MHK Başkanının bir pozisyona nereden ulaştığının önemi yoktur. Benim istediğim pozisyonu her yerden isteyip telefonuma getirtme hakkım var."

"SON HAFTA 1-2 MAÇ DIŞINDA HAKEMLERİMİZ SON 3 HAFTADA BAŞARILIYDI"

"Hakemlerimiz bu son hafta 1-2 maçımızın dışında gerçekten son 3 haftada çok başarılılardı. Yine başarılı olacaklar. Daha fazla emek verdiklerini görüyorum. Hakemlik kurumunun daha saygın yere gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Adaletli, takımlara eşit şekilde, başarımızla birlikte bu yılki şampiyonluk yarışının hak edenin kazandığı, hakemlerin etkisinin olmadığı ve başarılı bir performansla bitmesini diliyoruz. Önceliğimiz huzur ve güven ortamını tekrar yaratabilmek."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!