comScore

Galatasaray Galatasaray

Kulüpler Birliği toplantısı! 'Serdar Tatlı'nın istifası konuşulmadı'

20 Ekim 2021, Çarşamba 17:58
Kulüpler Birliği toplantısı! 'Serdar Tatlı'nın istifası konuşulmadı'

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Galatasaray Başkanı Burak Elmas, TFF Başkan Vekili Yardımcısı Servet Yardımcı, Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği'nde hakem performansları, MHK ve kurulların yapısıyla ilgili gerçekleşen toplantının ardından açıklamalarda bulunuldu. 

GALATASARAY BAŞKANI BURAK ELMAS'IN AÇIKLAMALARI
"SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEK İRADEYİ GÖSTERMEMİZ LAZIM"

MHK ve yapısıyla ilgili sıkıntılarımızdan bahsetmiştik. Bu hususlarda bir takım gelişmeler oldu. Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu seçimleriyle ilgili. Son haftalarda birçok takımın hakem standartlarıyla yaşanılan sıkıntılardan sonra bugün konuları konuştuk. Sanırım sıkıntılar konusunda hepimiz hem fikiriz. İsimler ve kulüpleri üzerinden konuşmanın faydası yok. Sistemi değiştirecek iradeyi göstermemiz lazım. Bugün karşılıklı çok samimi, herkesin kendi görüşünü dile getirdiği toplantı oldu. Hem kulüpler, hem TFF yetkilileri problemlerde hem fikirler. Ortaya bir çözüm iradesi koyuldu. 

"SERDAR TATLI'NIN İSTİFASI KONUŞULMADI"

Yabancı hakem konusu konuşulmadı. Diğer bütün sistemdeki değişiklikler konuşuldu. VAR hakemlerinin ayrı olmasından tutun, gözlemci raporları, atamalara kadar tüm detaylar tartışıldı. MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifası hakkında bir şey konuşulmadı. İsimleri değiştirme konusundaki modeli 25-30 yılda defalarca denedik. Bozuk bir sistemin başındaki görevli kişileri değiştirirerek sistemin düzelmediğini hepimiz yaşayarak gördük. 

"VERİ BAZLI DEĞERLENDİRMEYİ ÖNEMLİ BULUYORUZ"

"Hakem performanslarını kişisel görüşe değil, veri bazlı değerlendirilmesini önemli buluyoruz. Aslında umarım federasyonumuz yapar. Onların paylaşması ve herkesin veri standartlarıyla hakemlerin performansını değerlendirmesini çok önemli buluyoruz."

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANI AHMET AĞAOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Çözüm önerilerimizi federasyonumuzla paylaştık. Bunların arasında kısa ve orta vadede atılması gereken adımlar var. Bu adımlarla alakalı olarak kendi aramızda belirlediğimiz daraltılmış çalışma grubuyla, tahmin ediyorum önümüzdeki hafta başı bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir an önce hayata geçirmek için fikir birliğine varmış bulunuyoruz. Bu tür sıkıntıların ortadan kalkması için, Türk futbolunun selameti açısından birlikte istişare ettiğimiz takdirde Türk futbolunun marka değeri açısından önemli adım olduğunu düşünüyoruz."

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı: "Son günlerde kulüplerimizin hakemlik ve MHK işleyişi konularında önemli şikayetleri oldu. Biz TFF olarak bu serzenişlere kayıtsız kalmayacağımızı değerli başkanlarımıza ilettik. Çok önemli bir adım attık. Ortak çalışma grubu oluşturduk. Kısa, orta ve uzun vadede aksiyonlar alacağız. Buradaki amacımız Türk hakemliğinin tekrardan eski imajı, eski günlerine döndürmek. Türk futbolunun imajını zedelenmeyecek şekilde üzerinde çalışmamız. Türk futbolu için hayırlı olsun. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!