comScore

Galatasaray Galatasaray

Kulüpler Birliği toplanıyor! Galatasaray katılmayacak

05 Aralık 2018, Çarşamba 17:50
Kulüpler Birliği toplanıyor! Galatasaray katılmayacak

Kulüpler Birliği Vakfı yarın saat 14:30'da, gündem maddelerini görüşmek üzere Maslak'taki Kulüpler Birliği ofisinde toplanacak.

FutbolArena - Galatasaray ile büyük gerilim yaşayan Kulüpler Birliği Vakfı yeniden toplanma karar aldı. Hakem Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya'nın dinlendirilme kararının geri alınması talebiyle bir bildiri yayınlayan Kulüpler Birliği Vakfı, Galatasaray'a bu bildiriden haber vermemiş ve polemik konusu  olmuştu.
 

Kulüpler Birliği ne zaman toplanacak?


Kulüpler Birliği Vakfı yarın saat 14:30'da, gündem maddelerini görüşmek üzere Maslak'taki Kulüpler Birliği ofisinde toplanacak. Bu toplantıya Galatasaray Kulübü katılım göstermeyecek. Kulüpler Birliği Vakfı'nın yayınladığı son bildirinin geri çekilmesini isteyen Galatasaray, aksi takdirde artık toplantılara katılmayacağını açıklamıştı. Kulüpler Birliği'nin yarınki toplantısında ana gündem maddesinin Galatasaray olması bekleniyor.

Galatasaray'ın Kulüpler Birliği açıklaması:
"Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı'nın, yönetim kurulu kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklama, Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır.

Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır.

Bununla birlikte, metinde yer alan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla ilgili temennileri yürekten paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu Kulüplerine, dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz.

Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz kalacak bir çabanın eseridir.

Bu aşamada, Galatasaray Spor Kulübü olarak, söz konusu açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene dek, Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
GALATASARAY SPOR KULÜBÜ"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!