comScore

Galatasaray Galatasaray

Kulüp başkanları bir araya geliyor

20 Şubat 2020, Perşembe 15:32
Kulüp başkanları bir araya geliyor

TSYD, 4 büyük kulübün başkanlarının katılacağı bir basın toplantısı düzenleneceğini duyurdu. Galatasaray ve Trabzonspor cephesinden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

FutbolArena - Türkiye Spor Yazarları Derneği, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor başkanlarının katılacağı bir açık oturum düzenleyeceğini ve bunun tüm kanallar tarafından yayınlanabileceğini açıkladı. TSYD'nin yaptığı açıklama sonrası Trabzonspor Kulübü ve Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den açıklama geldi.
 

Kulüp başkanları açık oturum düzenleyecek mi?


Trabzonspor'dan yapılan açıklamada, "Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin internet sitesinde dört kulüp başkanının canlı yayında bir araya geleceğine dair bir açıklama yayınlanmıştır. Bahse konu organizasyonla ilgili tarafımıza herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır. Futbolun sorunlarının tartışılacağı adresin Kulüpler Birliği olduğunu belirtirken, diğer kulüplerimizin dışarıda bırakılacağı herhangi bir organizasyonun içerisinde yer almayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri kullanıldı.

MUSTAFA CENGİZ: "BANA DAVET GELMEDİ"
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise TSYD'nin davetiyle ilgili olarak, "TSYD'nin açıklamasını yolda öğrendim. 2 televizyon kurumundan telefon aldım, 'Ben katılırım' dedim. Er meydanından kaçılmaz, zevkle gelirim ama her başkana uygun mu buna bakmak lazım. Alternatif saatler verilmesi gerekiyor. TSYD'den bana gelen hiçbir şey yok. Saati ve günü uygunsa, diğer başkanlar için de uygunsa bakılır. Diğer başkanlar adına konuşamam, ayıp. Valilik tarafından TFF Başkanı ve 4 kulüp başkanının bir araya geleceği toplantı düşünüldü. Ben hemen 'evet' dedim. Ben kaçmam" dedi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

"Bugün, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin internet sitesinde, dört kulüp başkanının 26 Şubat 2020, saat 11.00'de bir araya geleceğine ve kanalların da bunu canlı yayınlayacağına dair bir açıklama yapılmıştır. 

TSYD'den yapılan açıklama ile ilgili davet, tarafımıza açıklamanın yapılmasını müteakiben ulaşmıştır. 

Kulübümüzle açık oturumun tarihi ile ilgili herhangi bir istişare yapılmadan böyle bir girişimde bulunulmasını ve iletişiminin yapılmasını hiç şık karşılamadığımızı ve yadırgadığımızı kamuoyuna belirtiriz. 

Buna mukabil Türk futbolunun sorunlarını konuşmak üzere herkesin takvimine uyacak şekilde herhangi bir platformda kulüp başkanları ile birlikte yer almaya hazır olduğumuzu da bir kez daha ifade ediyoruz."

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA YAPILDI

4 büyük kulübün başkanı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın daveti üzerine yarın saat 16.00'da İstanbul Valiliği'nde bir araya gelecek. Görüşmeye TFF Başkanı Nihat Özdemir de katılacak.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!