comScore

Galatasaray Galatasaray

Kuddusi Müftüoğlu'dan Yusuf Namoğlu ve VAR sistemine tepki

07 Şubat 2019, Perşembe 23:41
Kuddusi Müftüoğlu'dan Yusuf Namoğlu ve VAR sistemine tepki

MHK Eski Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, FutbolArena TV'de Aydın Cingöz'ün hazırlayıp sunduğu BireBir programında konuştu.

FutbolArena Özel - MHK Eski Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, mevcut başkan Yusuf Namoğlu ve VAR sistemi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Kuddusi Müftüoğlu, FutbolArena TV'de Aydın Cingöz'ün hazırlayıp sunduğu BireBir programının 6. bölümüne konuk oldu.
 

Kuddusi Müftüoğlu MHK ve VAR açıklamaları


"Hakemler baskılara alışkındır. Dayak yiye yiye öğreniyorsunuz. Çok az kişiye nasip olan MHK başkanlığı bana da nasip oldu. Şimdiki MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun yönetim şeklini beğenmiyorum. Doğru değil. Ligi 10-12 hakemle götürüyor."

"HER POZİSYONDA VAR'A GİDİN DİYOR"
"Yusuf Namoğlu hakemlere her pozisyonda VAR'a gidin dedi. UEFA 'gitmeyin' diyor. Maçları hakem değil VAR yönetmeye başladı. MHK Başkanı olsam VAR ile ilgili çok net kurallar koyarım. Hakemlerimize bunun eğitimi verilmiyor."

"HAKEMLER MAÇ BAŞI 10 BİN TL KAZANIYOR"

"Hakemler maç başına 10 bin TL alıyorlar ve hak ediyorlar. Başka bir iş yapamazlar. Vakitleri yok. Aylık 40-50 bin TL'ye varan kazançları var. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun döneminde bu ücretler arttırıldı."

"HAKEM CEZALANDIRMAK KABUL EDİLEMEZ"

"MHK Galatasaray Konyaspor maçında hakemi cezalandırarak hata yaptı. Kabul edilebilir bir davranış değil. MHK'nın bugüne kadar böyle bir açıklaması olmamıştı. Trabzonspor Başakşehir maçında VAR odasında Fırat Aydınus vardı. MHK'nın 1 numaralı hakemi 3 haftadır neden yok?"

"ÇAĞATAY ŞAHAN'A SAKİN OLMASINI SÖYLEDİM"

"Trabzonspor - Gaziantep maçında hakem Çağatay Şahan'a sakin olmasını ve oradan çıkacağını söyledim. O anda yanımda Roberto Rosetti vardı. Sonrasında İbrahim Hacıosmanoğlu'na karşı iftira davası açtım."

Sözlerini sonlandırırken TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e vurgu yapan Kuddusi Müftüoğlu, "Yıldırım Demirören büyük bir fırsat. MHK'nın işleyişine hiçbir şekilde karışmıyor. Çok iyi yönetici. Sizi o kadar rahatlatıyor ki maddi ve manevi her şeyi veriyor." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!