comScore

Galatasaray Galatasaray

Kayserispor - Galatasaray tartışmalı pozisyonlar | Deniz Çoban yorumladı

31 Ağustos 2019, Cumartesi 11:20
Kayserispor - Galatasaray tartışmalı pozisyonlar | Deniz Çoban yorumladı

Hakem hocası Deniz Çoban, Kayserispor - Galatasaray maçında yaşanan tartışmalı pozisyonlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 3. haftasında Galatasaray deplasmanda Kayserispor'u 3-2 mağlup etti. Karşılaşmaya hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun verdiği kararlar damga vurdu. Kayserispor'a 3, Galatasaray'a 1 kırmızı kart gösterilirken verilen ve verilmeyen gol pozisyonlarıyla ilgili büyük bir tartışma yaşandı. Hakem hocalarından Deniz Çoban, Fanatik Gazetesi'nde Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararlarını yorumladı. 
 

Kayserispor 2-3 Galatasaray maç özeti tartışmalı pozisyonlar


Fanatik yazarı Deniz Çoban'ın Kayserispor - Galatasaray maçındaki tartışmalı pozisyonlar için yaptığı değerlendirmeler:

"TOPA TEMAS ANINDA OFSAYT ÇİZGİLERİ ÇEKİLMELİ"
"Dün akşam oynanan maç, hakem ekibi açısından çok zor geçti. Kritik pozisyonlar çoğunluktaydı ve hakemlerin doğrularının yanında yanlış kararları da oldu. İlk sözümü Galatasaray'ın ofsayt gerekçesiyle iptal edilen iki golüyle ilgili söylemek istiyorum. Pozisyonlar günahı ve sevabıyla VAR'da oturan Volkan Bayarslan'ın sorumluluğunda. Ofsayt çizgileri “sıfır hata” ile ölçüm yapıyor ama verileri giren sonuçta insan... Futbol Oyun Kuralları'na göre top ayaktan çıktığı anda değil, topa temas anında ofsayt çizgileri çizilmeli. Görüntülere göre sanki pozisyon bir kare sonra durdurulmuş. Bir kare önce durdurulsa, sonuç farklı çıkar mıydı, bilemiyorum."

"PENALTI VE KIRMIZI KART DOĞRU"

"63. dakikada VAR müdahalesi sonucu Galatasaray lehine verilen penaltı doğru. Abdennour'un kolları omuz hizasının üzerine kadar kalkmıştı. Aynı zamanda kafa ile atılan şutu eliyle önlemek sarı kartı gerektirir. Hakemin 2. sarısı doğru. İkinci sarı kartlar; net, tartışmasız ve herkes tarafından kabul edilebilir olmalıdır. 73'de Henrique'nin Mariano'ya bence ikinci sarı kartı gerektirir sertlikte bir müdahalesi yoktu."

"UMUT BULUT'UN ATILMASI DOĞRU"

"90'da Emre Mor'un kartı da çok kolay çıktı. Bana göre 2.sarı kartı Emre'nin tepkisinden dolayı gösterildi ama tepkisi de tolere edilebilecek düzeydeydi. Kayserispor 2. golünde faul olmadığı fikrindeyim. Evet, bir müdahale var ama bu faulü gerektirecek kadar bir müdahale değil. Ben gol kararının doğru olduğunu düşünüyorum. 95'de Umut Bulut'un atılması da doğruydu."

Sarı kırmızılı takımla ilgili gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!