comScore

Galatasaray Galatasaray

Jimmy Durmaz, Galatasaray'a fayda sağlar mı?

05 Temmuz 2019, Cuma 17:07
Jimmy Durmaz, Galatasaray'a fayda sağlar mı?

Galatasaray'ın yeni transferi Jimmy Durmaz ile ilgili Sinan Yılmaz değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın bedelsiz transferi Jimmy Durmaz'ı Sinan Yılmaz değerlendirdi. "Bana göre gelecek sezon Fatih Terim'in jokeri Jimmy Durmaz olacak" diyen Sinan Yılmaz oyuncu hakkında şu yorumlarda bulundu. 
 

Galatasaray Transfer Haberleri: Jimmy Hangi Pozisyonlarda Oynuyor?


Jimmy'nin Gençlerbirliği'nde sağ kanatta oynadığını ve sol ayağı ile içeri girerek dripling yaptığını söyleyen Sinan Yılmaz, Jimmy'nin Fransa ve Yunanistan'da olgunlaştığını ve değiştiğini söylerken artık merkezde de oynayabilen bir oyuncu olduğunu ve hücumun her pozisyonunu yedekleyebileceğini söyledi. 

"MALİYETİ ÇOK İYİ"
Jimmy'nin bu kariyerdeki bir oyuncu için uygun bir maaşla transfer edildiğini dile getiren Sinan Yılmaz, "Jimmy başka bir ligde de oynasa aşağı yukarı bu kadar maaş alır. Bence Galatasaray'ın bu sezon yaptığı transferler arasında kalite - maliyet analizi yaparsak en uygun isim" dedi."EMRE AKBABA GİBİ..."

Bu sezon Jimmy'nin merkezde oynadığını söyleyen Sinan Yılmaz, "Statik bir merkez oyuncu değil de sürekli gezen ve kanatlara deplase olan bir merkez oyunu vardı. Jimmy'nin son maçlarını izleyince oyununu inanılmaz derecede Emre Akbaba'ya benzettim..." ifadelerini kullandı.

Jimmy Durmaz'ın eksik yönleri ikili mücadelerde eksik kalması. Kolay top kaybediyor ve zayıf kalıyor diyen Sinan Yılmaz, "Top saklamayı bilmemesi büyük takımlar için eksi mesela Adem Büyük bunu çok daha iyi biliyor" dedi. 

Buna rağmen Jimmy Durmaz'ın hiç marke edilemediğini söyleyen Sinan Yılmaz, "Bu sayede hareketliliği ile rakibin dengesini bozuyor." şeklinde konuştu. Sinan Yılmaz Jimmy'nin ayrıca şut çekmeyi seven bir oyuncu olduğunu da dile getirdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"