comScore
1 / 8

İşte Galatasarya'da başkan atayan isim! Camiayı karıştıran sözler

FutbolArena - Galatasaray’da İbra edilmeyen Mustafa Cengiz yönetiminin yankıları devam ediyor.

2 / 8

İşte Galatasarya’da başkan atayan isim! Camiayı karıştıran sözler

<h2>İşte Galatasarya’da başkan atayan isim! Camiayı karıştıran sözler </h2>
Galatasaray’da gündem seçim... Sarıkırmızılı kulübün kongresinde Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari yönden ibra edilmemesinin ardından sandık yeniden ortaya çıktı.

.
3 / 8
Başkan adayları havada uçuşurken eski yönetici ve başkan adaylarından Turgay Kıran, camianın Mayıs’taki olası seçim için ortak bir aday üzerinde uzlaşmasının şart olduğunu ifade etti.

.
4 / 8
Kıran, "Kongrede rövanşist bir anlayış oldu. Bu Galatasaray’a hiç yakışmıyor. Biz sevgi ve saygıyı yönetebilen bir toplumduk. Ne yazık ki bu görüntüden uzaklaştık" diye konuştu.

.
5 / 8
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Kıran, Galatasaray’a atama ile başkan ve yönetici seçildiğini vurguladı:

.
6 / 8
"Maalesef İnan Kıraç ve arkadaşları adam atıyor ve Galatasaray sürekli seçime gitmek zorunda kalıyor. Artık bu yapı kırılmalı. İstikrarlı yönetimler olmalı."

.
7 / 8
Camiaya çağrıda bulunan Turgay Kıran, "Şu andan itibaren Galatasaray’ın örf ve adetlerini bilen arkadaşlarımız bir araya gelmeli. Başlarına bir ağabey seçerek çalışmalı... Galatasaray ancak eski günlerine bu şekilde gelebilir. İdari konularda ciddi bir başarısızlık var" dedi.

.
8 / 8
Kıran herkesin kabul edeceği çatı adayı olarak düşündüğü isimleri de verdi:

"Geçmişte başarılı olmuş insanların bir araya gelip Galatasaray’ı iki dönem yönetmesi gerekir. Mesela Faruk Süren olabilir. Hem liseli değil hem de liselilerin sevdiği bir isim. Geçmişte başarılı olmuş bir insan. Neden olmasın! Alp Yalman sıcak bakmayabilir; ama ben onun da olması gerektiğine inanıyorum."

Eski yönetici Kıran son olarak, kendi arkadaşlarını topladığını ve ’herkesi kucaklayacak’ bir çatı aday etrafında birleşilmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını kaydetti.

Kendisinin de bir Galatasaray Liseli olduğunu anlatan Turgay Kıran, "Bundan gurur duyarım ama hiçbir zaman bu özelliğimle ön plana çıkmadım. Galatasaray’ın alaylı bir genel kurul yapısı vardır. Buna saygılı olmamız gerekir" dedi.

Kıran, ibra edilmeyen Başkan Mustafa Cengiz’e de çağrıda bulundu: Galatasaray genel kurulunun iradesine karşı mücadele edilmez. Verdikleri karara saygı duyup, o koltuktan ineceksiniz. Yeni bir sayfanın açılmasını sağlayacaksın. Verilmiş bir karar var.

Turgay Kıran, mayıs ayı sonunda yapılması beklenilen seçimde aday olması muhtemel isimlerle ilgili de konuştu ve bu isimlerin başarılı olmasını zor olduğunu iddia etti: "Dursun Özbek yanına Ahmet Ocaklı’yı da alıp bir çalışma yapıyor sanırım. İnan Kıraç, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nu aday gösteriyor. Ozan Korkut pırlanta gibi bir çocuk ama genel kurul pek benimseyemedi. Birçok alternatif var ancak bunlar başarılı olamaz."


FOTOMAÇ