comScore
1 / 8

İşte Galatasaray'ın gizli kahramanı! Sihirli el...

 

FutbolArena - Süper Lig’in ikinci yarısına 6 gollü Ankaragücü galibiyeti ile başlayan Galatasaray’daki bu yükseliş birçok kişi için merak konusu oldu. 

 

2 / 8
Ligin ilk devresinde, son yarım saatteki fiziksel düşüşten dolayı eleştirilen, Fatih Terim’in klasiği olan, "Baskılı futbol ve rakibi kendi yarı sahasına mahkum etme" mantığının o takımda yer almaması da şaşırtıcı olarak görülüyordu.
3 / 8
Ancak Ankaragücü karşısında bu durum değişti ve Galatasaray, eski günlerine dönüşün müjdesini verdi. Henüz hücum hattına transfer yapılmamasına rağmen gelecek adına umut veren sarı-kırmızılılara ne oldu da böyle bir değişim yaşandı?

4 / 8
1. BARTALİ FARKI: Galatasaray’da ligin ilk yarısında takımın az koşması, üst üste yaşanan sakatlıklar büyük sorun olmuştu. Devre arasında göreve başlayan 55 yaşındaki İtalyan kondisyoner Alberto Bartali’nin etkisi kısa sürede kendini gösterdi.
5 / 8
2. ARTAN BİREYSEL PERFORMANSLAR: Ligin ilk yarısında inişli çıkışlı performanslar gösteren Mariano, Fernando, Feghouli ve Belhanda’nın Ankaragücü maçında çok iyi oynaması, Cim-Bom’a büyük katkı sağladı. Ancak onların bu çıkışı, yeni teklifleri de beraberinde getirecek.

6 / 8
3.KENETLENME: Antalya kampında üzerinde en çok durulan noktalardan biri de bu oldu. Gollerdeki sevinçler ve takım içindeki kenetlenme dikkatlerden kaçmadı.

7 / 8
4. ONYEKURU GERÇEK YERİNDE: Nijeryalı sol kanada geçtiğinde başka oynuyor. Ankaragücü maçında 3 gol atarken, Rodrigues’in satılmasından sonra oluşan kaygıları daha ilk maçta giderdi.

8 / 8
5. MARCAO FAKTÖRÜ: Brezilyalı stoper, henüz ilk maçı olmasına rağmen olumlu sinyaller verdi. Ankaragücü maçında defansif yönden zorlanmadı ama Sambacı’nın pas yüzdesi (%91.5), ikili mücadelelerdeki başarısı, agresifliği ve çabukluğu takıma katkı sağladı.

Milliyet