comScore

Galatasaray Galatasaray

İşte Fatih Terim'in Tahkim'e yaptığı savunma! FutbolArena ulaştı

14 Kasım 2018, Çarşamba 22:14
İşte Fatih Terim'in Tahkim'e yaptığı savunma! FutbolArena ulaştı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, PFDK'dan aldığı cezaların ardından Tahkim Kurulu'na yaptığı savunmaya FutbolArena ulaştı. 

FutbolArena Özel - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe derbisinde yaşanan olayların ardından PFDK'dan 7 maç ceza alırken, Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında TFF hakkındaki sözleri nedeniyle 3 maç daha cezaya çarptırıldı. 

Kayserispor maçında 1 maçlık cezasını çeken ve buna göre 9 müsabaka daha takımının başında olamayacak olan Fatih Terim'in, Tahkim Kurulu'na yaptığı savunmaya FutbolArena ulaştı. İşte Terim'in o sözleri:
- FATİH TERİM'İN SAVUNMASI - 

Futbol Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu mevzuata göre bağımsız ve tarafsız yargılama kurulları olup, uygulamada maalesef bu niteliklerine uygun kararlar verememektedirler. Hal böyle iken futbol disiplin hukukunun temel ve evrensel prensiplerinden olan bağımsız ve tarafsız yargılama yapma ve karar verme mekanizmasının bu süreçte işletilemeyeceği açıktır. Verilecek olan karar önceden belli olmasına ve bu konuda yargılama kurullarının talimatlandırılmış görünmesine rağmen kulübüme ve milyonlarca taraftara olan sorumluluklarım uyarınca şeklen mezkur karara itiraz ediyorum.
 

Fatih Terim'in cezası hangi maçta bitecek?


Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Türkiye Kupası'nda işler iyi giderse Süper Lig'de Sivasspor maçıyla cezasını tamamlayacak. Buna göre Terim, Ocak ayı sonundaki Ankaragücü maçı ile yeniden Galatasaray'ın başında sahaya çıkacak.


Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.