comScore

Galatasaray Galatasaray

İngilizler Badou Ndiaye transferini açıkladı

30 Ocak 2018, Salı 12:00
İngilizler Badou Ndiaye transferini açıkladı

Galatasaray, Senegalli oyuncusu Badou Ndiaye'yi Stoke City'e satmaya hazırlanırken İngilizler de görüşmelerin sona erdiğini ve transferin gerçekleştiiğini yazdı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken Badou Ndiaye konusunda Stoke City ile sıcak temas devam ediyor. Galatasaray Transfer gündemindeki son dakika gelişmeleri FutbolArena'da!


Badou Ndiaye transferi açıklandı mı?


Sky Sports'un haberine göre, Stoke City, Badou Ndiaye'yi 17 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer etti. İngiliz ekibinin, Galatasaray ile orta saha oyuncusu Badou Ndiaye için 15 milyon pound ödemeyi kabul ettiği belirtildi.

Haberde anlaşmada ödemelerin kesin yapısı hakkında görüşmelerin sürmekte olduğu ve çalışma izni ile ilgili detayların konuşulduğu bilgisine yer verildi. Stoke City birkaç gün içinde Ndiaye'yi tıbbi kontrollerden geçirecek ve resmi imzalar atılacak. 
 

Stoke City'nin Badou Ndiaye için ödeyeceği bonservis bedeli


Sarı kırmızılı kulüp, İngiliz ekibi ile 16 milyon Euro'ya anlaşırken Ndiaye de, Galatasaray'dan hak ettiği 1,3 milyon euroluk alacağından vazgeçti. Kısaca sarı kırmızılılar, Ndiaye'yi toplamda 17,3 milyon euro karşılığında Stoke City'e verdi. Resmi açıklama kısa süre içinde yapılacak.
 

Badou Ndiaye'nin Galatasaray kariyer performansı


Sezon başından beri Galatasaray forması ile 16 karşılaşmada 1.385 dakika süre alan Badou Ndiaye bu süreçte takımı adına 1 gol, 2 asistlik performans sergiledi. Ndiaye sezon başında Osmanlıspor'dan bonuslarla birlikte 9 milyon Euro'ya transfer olmuştu. Ndiaye'nin Stoke City ekibine gitmesi sonucunda Galatasaray'ın Osmanlıspor'a ödemesi gereken 1,5 milyon Euro bonuslar da ortadan kalkmış olacak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"