comScore

Galatasaray Galatasaray

İlkay Gündoğan: "Galatasaray'ı daha çok takip ediyorum"

07 Nisan 2022, Perşembe 18:03
İlkay Gündoğan:

İlkay Gündoğan, Türkiye'de son haftalarda daha çok Galatasaray'ı takip ettiğini ve Kerem Aktürkoğlu'nun bir gün Avrupa'da büyük bir takımda oynamasını istediğini söyledi. 

FutbolArena - Manchester City'de forma giyen İlkay Gündoğan, Tivibu Spor'un sorularını yanıtladı. 

"KLOPP, GUARDIOLA, TUCHEL"
Çalıştığım hocaların hepsi ayrı ayrı çok katkıda bulundu bana. Benim bir röportajım vardı hatta. Klopp mesela benim için baba figürü gibiydi. Bana çok yardımcı oldu. Adaptasyon problemi yaşamıştım. İlk 6 ay gerçekten zorlu geçti. Jurgen Klopp bana baba, arkadaş gibi davrandı. Diğer oyunculara da böyle davranıyordu. Hep yanımdaydı, hem arkamdaydı. Bana özgüven verdi. Yine taktiksel anlamda Tuchel ve Guardiola'dan etkileniyorum. 

"NURİ ŞAHİN'İ GURURLA TAKİP EDİYORUM"

Nuri Şahin'i takip ediyorum. Gururla takip ediyorum. Çok sevdiğim bir ağabeyim. Antalyaspor'un maçlarını izleyemesem bile hafta sonu skorlarına bakıyorum. Çok da başarılılar. Çok iyi iş yapıyor orada. Nuri Şahin de kariyerinin başlangıcında ve çok başarılı. 

"LÖW, TÜRKİYE'YE YAKIŞIR"

Löw oyuncuların sevdiği bir teknik direktördür. Milli Takım'daki başarıları ortada. Türkiye'ye yakışır. Gerçekten yakışır teknik direktör olarak. Görmek isterim. Ancak sonuçta kararı Löw verecek. 

"SON HAFTALARDA GALATASARAY'I DAHA ÇOK TAKİP EDİYORUM"

Son haftalarda Galatasaray'ı daha çok takip ediyorum. Biraz daha Kerem Aktürkoğlu hakkkında konuşabilirim. Avrupa'ya yakışan bir futbolcu olduğunu söyleyebilirim. Bir gün onu Avrupa'da görmek isterim. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu gibi. Türkiye'yi çok iyi şekilde temsil ediyorlar. Belki de Kerem'i bir gün Avrupa'nın büyük takımlarında görmek isteriz. Türk oyuncularının yeteneklerinin limiti yok bence. Arkadan daha da gençler geliyor. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!