comScore

Galatasaray Galatasaray

Ianis Hagi'nin yeni takımı Genk oldu

11 Temmuz 2019, Perşembe 20:18
Ianis Hagi'nin yeni takımı Genk oldu

Ianis Hagi, Genk'e transfer oldu. Rumen basınındaki son dakika haberlerine göre, genç futbolcu Belçika'ya giderek sağlık kontrollerinden geçtikten sonra resmi sözleşmeyi imzalayacak. 

FutbolArena Dış Haberler - Ianis Hagi'nin yeni takımı belli oldu. Transfer döneminde Avrupa'dan birçok talibi olan genç futbolcu, Belçika'nın Genk takımıyla anlaştı. Ianis Hagi'nin 12 Temmuz günü Belçika'ya giderek sağlık kontollerinden geçecek. 


Transfer Haberleri: Ianis Hagi'nin yeni takımı


Geçtiğimiz günlerde Popescu yaptığı açıklamada Barcelona'nın Hagi'yi istediğini fakat direkt olarak kiraya verecekleri için teklifi kabul etmediklerini söylerken, Gheorghe Hagi ise Ianis'in direkt oynayacağı bir takıma gitmesini istediği için Genk ile yapılan görüşmeler sonrasında anlaşma sağlandı. 

Rumen basınında Sport Romania'nın haberine göre, Ianis Hagi Genk ile 3 yıllığına anlaştı ve yıllık 8000 bin euro alacak. Bonservisin ise 9 milyon euro olacağı kaydedildi. 
GALATASARAY İLE İSMİ ANILIYORDU

Romanya Futbol Federayonu eski başkanı Dragomir, Rumen basınında Digisport'a yaptığı açıklamada, "Hagi çok kaliteli bir futbolcu. Onun değerini 15 milyon euro olarak görüyorum. Şu anda hangi takım olduğunu bilmiyorum ama Türkiye'den 8 milyon euro teklif eden kulüp var." dedi. 

Eski milli futbolcu Helmut Duckadam ise Türkiye'den 8 milyon euro teklif olduğu açıklamasının ardından bu kulübün Galatasaray olma ihtimalinin yüksek olmsı üzerine, "8 milyon euro'ya Ianis'i bırakır mı bilmiyorum. Galatasaray gibi her yıl Avrupa kupalarında oynayan bir takım olmasına rağmen bu rakamın üzerinde bir fiyat talebi olabilir." dedi. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Kasım 2019)