comScore

Galatasaray Galatasaray

Hikmet Karaman basketbol koçluğuna soyundu

12 Şubat 2020, Çarşamba 10:51
Hikmet Karaman basketbol koçluğuna soyundu

Teknik direktör Hikmet Karaman, Ergin Ataman ile bir araya gelerek Andolu Efes'in taktik antrenmanını takip etti.

FutbolArena - Türk futbolunun tecrübeli teknik adamlarından Hikmet Karaman, basketbol ile futbolun birbirine benzer özelliklere sahip olduğunu belirterek, Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ile bir araya geldi. Anadolu Efes'in taktik antrenmanını izleyen Hikmet Karaman, "Eğitici bir antrenman oldu" dedi.

"BASKETBOLLA FUTBOL ÇOK BENZİYOR"
TRT Spor'a konuşan Hikmet Karaman, "Ergin Hoca ile dostluğumuz geçmişe dayanmakta. Bir araya gelerek taktik üzerine konuşuyoruz. Kendisinden rica ederek birkaç taktik antrenmanı izlemek istedim. Hocamız gerçekten taktik anlamda dünyanın sayılı hocalarından biri. Çok eğitici bir antrenman oldu benim için." dedi.

"BELKİ BİR GÜN FUTBOL ANTRENÖRLÜĞÜ YAPARIM"

Ergin Ataman ise bir gün futbol antrenörlüğünü hayal ettiğini belirterek, "Futbol ve basketbolun birbirine benzeyen çok özellikleri var. Sonuçta bir takım oyunu. Hikmet Hoca'yı bu çalışmasından dolayı kutluyorum. Sürekli kendisini yenileyerek geliştiriyor. Belki bir gün dutbol antrenörlüğü yaparım diye bir hayalim vardı. Günün birinde belki hocanın yardımcısı olarak futbol antrenörlüğüne başlamış oluruz." ifadelerini kullandı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)