comScore

Galatasaray Galatasaray

Hekimlerden Bilim Kurulu'na mektup! "Süper Lig ertelensin"

18 Mart 2020, Çarşamba 01:19
Hekimlerden Bilim Kurulu'na mektup!

Türkiye Spor Hekimleri Derneği, Bilim Kurulu'na koronavirüs nedeniyle maçların ertelenmesi için bir mektup gönderdi

FutbolArena - Süper Lig'in ertelenmesi için spor camiasında birçok isim Türkiye Futbol Federasyonu ve Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulundu. Türkiye Spor Hekimleri Derneği Başkanı Metin Ergün, Süper Lig'in ertelenmesi için Bilim Kurulu'na mektup gönderildiğini açıkladı.
 

Süper Lig ertelenecek mi?


Türkiye Spor Hekimleri Derneği Başkanı Metin Ergün'ün üyelerine gönderdiği yazıda şu ifadeler yer aldı:

Değerli Meslektaşlarım, Birey ve toplum sağlığı ile ilgili sorumluluğumuz kapsamında, amatör ve profesyonel sporcular başta olmak üzere tüm spor endüstrisi çalışanlarının sağlığının korunması adına, bütün spor müsabakaları ve organizasyonlarının ivedilikle ertelenmesi ya da iptali yönündeki görüşümüzü içeren mektubu Koronavirüs Bilim Kurulu ile paylaştım. Bakanlıkta toplantı halindelermiş ve gündeme aldıklarını ilettiler. Umarım faydamız olur. Bilginiz olsun. Sevgiler ve selamlar."
PROFESÖR DOKTOR ŞADİ YENEN'DEN FUTBOLARENA TV'YE AÇIKLAMALAR

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şadi Yenen, koronavirüs ve futbola etkileri hakkında FutbolArena TV'ye açıklamalarda bulundu:

"Şu anda koronavirüs için çok sayıda aşı çalışması yapılıyor ancak üretilen aşıların yararını görmek için en az 2 yıl süreye ihtiyaç var. Koronavirüs konusunda en önemli nokta el yıkamaktır. Sosyal ilişkilerde en az 2 metre mesafe bırakılmalıdır. Maske sadece hastalara önerilen bir şeydir. El sürülmemelidir.

"MAÇLAR İPTAL EDİLMELİDİR"

"Virüs varken maçların oynanmasını yanlış buluyorum. Seyircisiz maçlarda çok yakın temaslardan kaçınamazsınız. Oradaki herkesin sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Daha olayın başındayız. Maçlar iptal edilmelidir. Seyircisiz maçlarda teknik heyetler, futbolcular var. Orada bir koronavirüs vakası çıksa bunun hesabını kim verecek? Koronavirüs yaz aylarında bitecek beklentisi yanlış bir beklenti. Virüs enfeksiyonları yazın da görülür. Tatil için seyahat etmek de çok yanlış. Herkes olduğu yerde kalmalı."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)