comScore

Galatasaray Galatasaray

Hayri Kozak'tan Dursun Özbek'e tepki ''Rahatsız oldum''

19 Aralık 2017, Salı 12:33
Hayri Kozak'tan Dursun Özbek'e tepki ''Rahatsız oldum''

Seçim kararı alan Dursun Özbek'e kulüp eski başkan adayı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan ve divan kurulu üyesi Hayrettin Kozak'tan tepki geldi.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü, Başkan Dursun Özbek'in almış olduğu flaş karar ile Ocak ayında seçime gidiyor. Galatasaray Divan Kurulu üyelerinden ve camianın önde gelen isimlerinden Hayri Kozak bu karara tepki gösterdi.


Hayri Kozak'tan Dursun Özbek'e seçim tepkisi


Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını ve ocak ayında seçim yapacaklarını duyurmasının ardından, kulüp eski başkan adayı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan ve divan kurulu üyesi Hayrettin Kozak'tan tepki geldi.

''AKIL KARI GİBİ DEĞİL, RAHATSIZ OLDUM''
"Fevkalade rahatsız oldum. Galatasaray'la ilgili çok önemli konuların tartışıldığı ortamda, son derece sürpriz bir kararla, oldukça sınırlı bir süre içerisinde seçime gidilmesi akıl alır gibi değil. Ciddiyetle bağdaşır tarafı yok."

''KABUL EDİLİR DEĞİL SİZ MİLYONLARA HİTAP EDİYORSUNUZ''

"Koskoca Galatasaray Kulübünde, 'teknik direktör Tudor'u gönderdik, ayrıca olağanüstü genel kurul kararı da aldık' şeklinde karar verilmemeli. Siz milyonlara hitap ediyorsunuz. Erken seçim kararı ilan edilirken, bu kararın alınmasıyla ilgili gerekçeler de hemen söylenmeliydi." 


Ahmet Özdoğan'dan Dursun Özbek'e seçim tepkisi


''BU BİR BASKIN SEÇİMDİR''

"Bu karar sonrası insanlar, 'Bu bir baskın seçim gibi oldu.' diye konuşuyorlar. Gibi ifadesi fazla. Bunun adı baskın bir seçimdir."

Özellikle futbol takımının içinde bulunduğu duruma dikkati çeken Özdoğan, şunları söyledi:

"Futbol takımımızın iddiasının devam ettiği bir dönemde bu seçime gitmek, olası bir başarısızlığa da neden olabilir. Futbol takımları için sezon başı ve devre arası çok önemlidir. Sezon başı kötü geçirildi ve şimdi devre arası kötü olacak. Sezon başında teknik direktör Igor Tudor'un yanında bir üst akıla ihtiyaç olduğu noktasına gelinmişti. Şimdi takımın toparlanması gereken bir ara döneme girerken, hem teknik adam hem de yönetim kriziyle karşı karşıya kalınıyor. Galatasaray çok fazla düşünülmüyor. Asıl olan Galatasaray'dır, kişiler değil. Bizim önce Galatasaray'ı düşünmemiz lazım. Bana göre seçim kararı çok yanlış, Tudor'un gönderilmesi kararı ise çok geç alındı."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.