comScore

Galatasaray Galatasaray

Harry Kewell: "Galatasaray'a sadece isminle gelemezsin!"

30 Kasım 2021, Salı 22:30
Harry Kewell:

Harry Kewell, GS TV'ye konuştu ve Galatasaray'da futbol oynadığı döneme dair anılarını paylaştı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın eski yıldız futbolcularından Harry Kewell, GS TV'nin konuğu oldu.  

"GALATASARAY'DA UNUTAMADIĞIN ANLAR"
Bu soru bana her sorulduğunda her söylediğim şey, bu sahaya her adımımı attığımda her an benim için çok önemliydi. Eski Ali Sami Yen'de bile o sahaya çıkıp oynamak, o tarihi sahada oynamak benim için çok değerliydi. 

GALATASARAY - HAMBURG MAÇINDAN 2009

Defansta oynamayı ben istedim. Çünkü  o sırada bir oyuncumuz cezalıydı ve diğer oyuncumuz sakattı. Genelde Hakan Balta benim arkamda oynarken o maçta yan yana partner olarak görev yaptık. İlk 70 dakika harikdaydık. Hatta mükemmel oynadık. Ancak sanırım kaytıszı kaldık. Hafife aldık, rahat davrandık ve geri çekildik. Hamburg üst üste pozisyon bularak öne geçti. Hakan ve ben fazla dayanamadık. Bu maçı asla unutamam. 

Çocukken etkilendiğin futbolcular kimler?

Van Basten hayranıydım. En büyük fanıyım. Frank Rijkaard keza. Bazılarıyla beraber büyüdüm. Özellikle fenomen Ronaldo benim için muhteşemdir. Zidane, Maldini gibi sıra dışı oyuncular var. 

"HAKAN BALTA, SABRİ, ARDA, ÜMİT KARAN, AYHAN, HASAN ŞAŞ"

Hakan Balta için dilerdim ki deniz aşırı bir yere gidebilsin. Çünkü onda bu yetenek vardı. Bence farklıydı. Sonuçta Türkiye'de çok yetenekli futbolcular var. Ben yeni geldiğim zamanlarda bile takımda çok yetenekli oyuncular vardı.  Arda çok iyi oyuncu. Sabri'nin iyi bir enerjisi, temposu vardı. Tabii ki mevki adamı Balta. Balkta Ayhan, Hasan Şaş, Ümit Karan. Benim onlara saygı duyduğum ve onlardan çok şey öğrendiğim oldu. Tüm oyuncuların kendine has yetenekleri var

"KOÇLUK YAPMAKTAN ZEVK ALIYORUM"

Koçluk yapmaktan zevk alıyorum. Antrenman yapmaktan zev alıyorum. Birine bir şey öğretbilmek, onlara burada çizginin bu ötesinde liderlik edebilmek, onların da sahada beni dinlemesi ve tekrar etmeleri, anlamaları. Bu çok güçlü bir şey. 

İLERLEYEN ZAMANDA GALATASARAY'DA HOCALIK YAPMA DURUMUN OLABİLİR Mİ?

Çok isterim, hiç şüphe yok. Ancak o hakkı önce elde etmem lazım. Galatasaray gibi büyük bir kulübe sadece isminle gelemezsin. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!
 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!