comScore

Galatasaray Galatasaray

Halil Dervişoğlu'ndan Marcao açıklaması! 'Tokat iddiası'

10 Ekim 2020, Cumartesi 12:16
Halil Dervişoğlu'ndan Marcao açıklaması! 'Tokat iddiası'

Galatasaray ile Ümit Milli Takımı arasında oynanan maçta Marcao'nun Halil Dervişoğlu'na tokat attığı iddia edildi.

FutbolArena - Süper Lig'de milli maçlar için verilen arada Ümit Milli Takımı ile Galatasaray hazırlık maçında karşılaştı. Florya'da oynanan maçta Marcao'nun Halil Dervişoğlu'na tokat attığı ve Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ın takımı sahadan çektiği iddia edildi. Konuyla ilgili Halil Dervişoğlu ve Tolunay Kafkas açıklamalarda bulundu.

HALİL DERVİŞOĞLU: "TOKAT ATMA OLAYI OLMADI"
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Halil Dervişoğlu, "Bugün basında yer alan dünkü Galatasaray maçı ile alakalı olay nedeniyle açıklama ihtiyacı hissettim. Her futbol maçında olabilecek olaylardan biri yaşanmıştı ama iddia edildiği gibi tokat atma olayı yoktur. Sadece pozisyonun getirdiği itişmeler olmuştur. Ve sonrasında da el verip oyuna devam edildi. Bu olay bizim yakında oynayacağımız maça olan motivasyonumuzu etkileyemeyeceğini açıklamak isterim" dedi.

TOLUNAY KAFKAS: "YAĞMUR NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ"

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise mücadelenin yağmur nedeniyle yarıda kesildiğini açıkladı. Gazeteci Süleyman Rodop'a konuşan Kafkas, "Maç yağmur altında oynanıyordu. Maçtan önce zaten Fatih Hocam ile yağmur şiddetlenirse maçı bitiririz diye konuştuk. Maçın ikinci yarısında Halil ile Marcao arasında gerginlik yaşandı. Ancak herhangi bir tokat atma olayı yaşanmadı. Marcao ile Halil arasındaki gerginlikten sonra maç devam etti ancak yağmur şiddetini artırınca her iki hoca olarak herhangi bir sakatlık olmasın diye maçı bitirme kararı aldık" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA

"Futbol Takımı'mızın, Süper Lig'de oynayacağı Alanyaspor müsabakası hazırlıkları kapsamında Ümit Milli Takımı'mız ile Florya Metin Oktay Tesisleri'nde oynadığı maça ilişkin Fanatik Gazetesi'nde yer alan “özel” içerikli haber ile alakalı bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Karşılaşmanın 65. dakikasında milli oyuncumuz Halil Dervişoğlu'nun hakemin düdüğünden sonra topa vurmasının ardından oyuncumuz Marcao Teixeira ile arasında bir tartışma yaşanmış, bu ikili diyalogdan dolayı her iki oyuncu da maçın hakemi tarafından uyarılmıştır. 

İki oyuncunun birbiriyle tokalaşmasının ardından müsabaka yaklaşık 10 dakika daha devam etse de, teknik direktörümüz Fatih Terim'in, Ümit Milli Takım Teknik Direktörümüz Tolunay Kafkas'a yaptığı maçı bitirme teklifi üzerine, iki tarafın karşılıklı anlaşması, aynı zamanda kötü hava koşulları nedeniyle istenilen performansa ulaşılamamasından dolayı müsabaka planlanandan erken tamamlanmıştır."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)