comScore

Galatasaray Galatasaray

Hakan Ünsal'dan TFF'ye eleştiri! "Meksika Kadınlar Ligi"

01 Haziran 2019, Cumartesi 13:10
Hakan Ünsal'dan TFF'ye eleştiri!

TPFD Başkanı Hakan Ünsal, TFF'ye amatör lig maçlarıyla ilgili çağrıda bulundu.

FutbolArena - Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, TFF Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Amatör liglerde 29 yaş sınırının konulmasına tepki gösteren Hakan Ünsal, "Dünyada amatör kümede kendi yerli oyuncusuna yasak koyan tek ülkeyiz. Bir ülke daha var. Meksika Kadınlar Ligi" dedi. 

"YASAK VE KISITLAMAYLA OLUMLU BİR ŞEY OLMAZ"
"Bölgesel Amatör Lig'de kontenjan sorunu var. Geçmiş yıllarda 29 yaşındaki futbolcuların yaşlı sayıldığı ve mesleklerinin elinden alındığı bir karar alınmış. Gençlerin daha fazla oynatılması için bu karar alınmış ama olumlu anlamda hiçbir geri dönüş yok. Dünyada amatör kümede kendi yerli oyuncusuna yasak koyan tek ülkeyiz. Bir ülke daha var. Meksika Kadınlar Ligi. Sadece bu bile, mevcut kararı kaldırmak için yeterli. Amatör maçlar, futbolun en özgürce oynandığı alandır. Biz kısıtlama üzerinden giderek olumlu sonuç bekliyoruz. Yasak ve kısıtlamayla olumlu hiçbir şey olmaz."

"2. VE 3. LİG MAÇLARI YAYINLANMALI"

"2. ve 3. Lig maçlarının yayınlanmasını istiyoruz. TFF TV için bir proje sunmuştuk. Maçların yayınlanması futbolcuların motivasyonunu artırır, hakemlerin maçları daha ciddi yönetmelerine neden olur. Aynı saatte maç oynayan takımların birbirlerini izlemesi için faydalıdır. Alınan cezalara doğru savunma yapmak ve taraftar davranışlarını analiz etmek için katkı sağlar."

"SOSYAL YARDIM KRİTERLERİNİ DEĞİŞTİRİN"

"Sosyal yardımlar konusunda yapılan yönetmelikte "son nefesinizi verin, sonra gelin bir kontrol edelim" denilmiş. Bu kriterleri değiştirin. Yardım yapmama adına kriterler konulmuş."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)