comScore

Galatasaray Galatasaray

Hakan Ünsal'dan TFF Başkanlığı açıklaması! 'Hazırız'

04 Mart 2019, Pazartesi 14:07
Hakan Ünsal'dan TFF Başkanlığı açıklaması! 'Hazırız'

Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, TFF Başkanlığı için göreve hazır olduğunu açıkladı.

FutbolArena - Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'ndan istifa etmesinin ardından yeni başkanın kim olacağı merak ediliyor. Seçim öncesi henüz hiçbir aday ortaya çıkmazken, Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal'dan açıklama geldi. Göreve hazır olduğunu ve Türk futbolunun sorunlarını iyi bildiğini ifade eden Hakan Ünsal, "Hazırız" dedi. 
 

Hakan Ünsal, TFF Başkanı olacak mı?


Akşam Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Hakan Ünsal, "Dernekle ilgili toplantılarda bir araya geldiğimizde bu işe nasıl girebiliriz diye hep konuşmuştuk. Görev verilmesi halinde Türk futboluna katkıda bulunmaya hazırız. Dernek kültüründe de çok şeyler öğrendik, bu işlerin nasıl yürüdüğü analiz ettik. Yurt dışından kendimize örnekler aldık. Zaten mevcut hali hazırda bir kadromuz var, hepsi futbolun içinden gelen sorunları bilen ve ne yapılması gerektiğini anında çözebilecek isimler. Dikkat ederseniz Türk futbolunda ne zaman büyük başarılar yakalanmışsa bu başarıların altında hep biz varız. Teklif gelirse, kapımız çalınırsa biz hazırız. Sorunları biliyoruz, nasıl çözüleceğini de biliyoruz.

Basketbolla futbol arasında büyük farklar var, fakat oraya basketbolun içerisinden gelen kariyerinde büyük başarılara imza atan yöneticiler geldi ve ülke olarak sürekli olarak çıkışa geçtik. Futbolda da bunun yapılması mümkün." ifadelerini kullandı.
TFF YENİ BAŞKANI KİM OLACAK? ÇAĞDAŞ SEVİNÇ YORUMLADI 

Türkiye Futbol Federasyonu yeni başkanı kim olacak?


Yıldırım Demirören'in istifasının ardından TFF yeni başkanı kim olacağı sorusu kamuoyunda şimdiden sıkça sorulmaya başlandı.

TRT Spor yorumcusu Fatih Doğan, "Kulislerde dolaşan iddia değil bu. Çok sağlam bilgi aldım. Sayın Aziz Yıldırım'ın ismi TFF başkanlığı konusunda ismi geçiyor. Bunu daha önce de söylemiştim ve yalanlanmadı. Aziz Yıldırım'a TFF başkanlığını düşünüyor musunuz diye sorulduğunda Yıldırım, 'Hayır teşekkür ederim' yanıtını vermişti. Haziran'daki seçimlerde bunu ayrıca konuşuruz." dedi. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"