comScore

Galatasaray Galatasaray

Hagi'den Alex yanıtı: 'Ben sahada konuştum, tarih yazdım'

05 Eylül 2021, Pazar 13:23
Hagi'den Alex yanıtı: 'Ben sahada konuştum, tarih yazdım'

Farul Constanta Kulübü'nün sahibi ve teknik direktörü Gheorge Hagi, Alex de Souza sorusuna yanıt verdi.

FutbolArena - Farul Constanta, hazırlık maçında Galatasaray'ı 3-1 yendi. Farul Constanta Kulübü'nün sahibi ve teknik direktörü Gheorge Hagi, maç sonu açıklamalarda bulundu.

"ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR"
"Kendi evime döndüğüm için mutluyum, hazırlık maçı da olsa! İki günlüğüne de olsa İstanbul'da olmak mutluluk verici. Teşekkür ederim hocama, hazırlık maçı yapmamıza izin verdiği için. Biz takımı yeni inşa ediyoruz. Bizim için tecrübe adına iyi maç oldu. Öğreneceğimiz çok şey var. İki takım için de iyi idman oldu."

MORUTAN VE CICALDAU YANITI

"Galatasaray'ın başında çok önemli bir insan var. Ne yapılacağını her zaman o biliyor. Benim söylememe gerek yok. Galatasaray en büyük reformları Fatih Terim ile başardı. Ve en büyük başarılara da Fatih Terim ile ulaştı. Morutan ve Cicaldau'nun Galatasaray'a ve Türkiye'ye adapte olmaları gerekiyor. Zamana ihtiyaçları var. Aynı zamanda hem Cicaldau'nun hem de Morutan burada oynadığı 1-2 maçta Galatasaray'da olmayı hak ettiklerini gösterdiklerini düşünüyorum."

MORUTAN'IN MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILMAMASI HAKKINDA:

"Morutan, milli takımda niye yok bilmiyorum. Tehlikeli soru. Cevap vermek istemiyorum."

Morutan ile kıyaslanması hakkında ise, "Öyle bir karşılaşma yapılmaması gerekiyor. Genç yetenekli bir futbolcu. Zaman ve sabır lazım. Yavaş yavaş kendisini ispat edecek ama böyle kıyaslamaya gerek yok." diye konuştu.

ALEX Mİ, HAGİ Mİ? SORUSUNA YANIT VERDİ

"Ben sahada konuştum. Cevap vereceğim bir soru değil. Ben laflarla değil, tarihi sahada yazdım. Benim yaptıklarım sahada! Bunu konuşmayı diğer insanlara bırakıyorum."

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!