comScore

Galatasaray Galatasaray

Hagi: 'Galatasaray'da Avrupa zaferi için özel primim vardı'

16 Haziran 2020, Salı 19:27
Hagi: 'Galatasaray'da Avrupa zaferi için özel primim vardı'

Gheorghe Hagi, Galatasaray'a transfer süreci hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Gheorghe Hagi, futbolcuk kariyeri, oğlu Ianis Hagi ve Galatasaray günlerine dair konuştu. 

beIN Sports'a röportaj veren Hagi'nin açıklamaları şu şekilde:
"ŞAMPİYONLAR LİGİ"

Şampiyonlar Ligi bir kulüp seviyesinde en iyi aşama. Ianis gibi genç oyuncuların kariyerini, oyunlarını geliştirmeleri için alışmaları ve almaları gereken bir tecrübe. Ianis de bu seviyeye gelerek bu tecrübeyi yaşadı. Yüksek tecrübenin kazanıldığı bir alan.

"BENİM YAPTIKLARIMI BENDEN DAHA İYİ YAPABİLEN BAŞKA KİMSE YOKTU" 

10 numarayı giyen futbolcular genelde sevilir. Buna güçlü kişiliğinizle ve kendi kararlarınızı verebilme yeteneğinizle layık olabilirsiniz. Sahaya çıkıp kendinizi güçlü gissederek, kararlar ve riskler alarak cesur olmalsıınız. Hesaplanmış riskleri almalısınız. En azından benim pozisyonum için böyleydi. Orta sahadan iki gol attığımda tarihe geçiyordu. Bence benim yaptıklarımı yapan veya benden daha iyi yapabilen başka birisi yoktu. Yine de hepsini güzel bir şekilde yapmak çok iyi bir şey. 10 numara, özeldir. 10 numara, teknik direktörün bile düşünemeyeceği şeyleri yapar ve kimse bunları göremez. 10 numara cesurdur ve hesaplanmış riskleri alır, cesur kararlar verir." 

İngiltere'de oynamadığım için pişmanım. Bazı teklifler aldım. Newcastle ve Tottenham beni istiyordu ama gerçekleşmedi. İngiltere'yi, ülkeyi ve insanların mentalitesini seviyorum. Bundan keyif alabilirdim ama hayatta bazen her istediğinizi yapamazsınız. Belki ileride Ianis, İngiltere'de oynar. 

Galatasaray'a transfer olmaya nasıl karar verdiniz?

Türkiye, potansiyelli ve üst düzey bir ülke. Kendimin ve ülkenin fikirlerini aynı paralelde ilerlediğini gördüm. Bu yüzden oraya gittim. Eğer Avrupa'da kupa kazanırsak özel prim alacağımı yazan bir maddenin olduğu kontrata sahiptim ve bu gerçekleşti. Bunu önceden planlamıştım. Şu an bile bence Türkiye sahip olduğu büyük potansiyeli göremiyor ama potansiyelleri var. Türk takımları yüksek bütçelere sahipler ve önde gelen Avrupa kulüpleriyle mücadeleye devam ediyorlar. Şartlar daha iyi gelişirse Türkiye'den bir takım daha Avrupa Ligi veya Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için savaşacaktır. 


Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!