comScore

Galatasaray Galatasaray

Güntekin Onay: "Galatasaray eskiden böyle değildi."

10 Ocak 2018, Çarşamba 21:13
Güntekin Onay:

Galatasaray'da Fatih Terim'in gelişi ve seçim sürecinde yaşananları Güntekin Onay değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray eski başkanlarından Ünal Aysal'ın TRT Spor'da seçim konusunda yaptığı açıklamalara taraftarlar dışıdna Dursun Özbek'ten sert tepki geldi. Sarı Kırmızılı takımda özellikle Fatih Terim'in gelişi, seçim kararı ve bu süreçte yaşananlarla ilgili Güntekin Onay beIN Sports'ta çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

GÜNTEKİN ONAY: "GALATASARAY ESKİDEN BÖYLE BİR CAMİA DEĞİLDİ"
Güntekin Onay beIN Sports programında Galatasaray'da yaşananları şu sözlerle değerlendirdi:

Eskiden Galatasaray böyle bir camia değildi. Dışarıya kapalı, farklı bir yapısı var. Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye göre kıyasladığımız zaman farklı yapısı vardır. Anatomisi farklıdır. Son dönemde huzursuzluk hakim. Son dönem derken 5-10 yıllık dönemden bahsediyorum.

"BAŞARILI OLURKEN BİLE HUZURSUZLUK VARDI"

Ünal Aysal döneminde şampiyonluklar geldi, transferler geldi, iddialı kadrolar kuruldu. Basketbolda Ergin Ataman ile şampiyonluklar yaşandı. Bu periyotta Galatasaray camiası zirvedeyken, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarken yine bir çalkantı, beğenmemezlik ve huzursuzluk vardı. Son dönemde yine aynısı var. Tabi ki Galatasaray'ın kendi içindeki dinamikleri farklı. Fatih Terim'den hoşnut olmayanlar var -ki, bunlar doğaldır. Herkes herkesi beğenmek zorunda değildir ama son döneme bakılırsa dozajı biraz arttı gibi. 


Dursun Özbek Ünal Aysal'a ne dedi?


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Ünal Aysal'a sert bir eleştiri geldi

Sen görevdeyken kaç tane erken seçim yaptın ve sonuncusunda da bırakıp kaçtın. Bu açıklamaların zamanı mıdır şimdi? Beni beğenmeyebilirsin ama doğru mu bu? Derdin neydi? 6 şampiyonluk kazandırmış hocayı tartışmaya açmakla ne murat ettiğini çık açıkça söyle Allah aşkına. Derdini söyle.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)