comScore

Galatasaray Galatasaray

Guardiola: "Artık ben de Galatasaray'ı destekleyeceğim"

13 Ocak 2022, Perşembe 18:28
Guardiola:

Manchester City Teknik Dİrektörü Guardiola, Domenec Torrent ve Galatasaray hakkında konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Domenect Torrent'in uzun yıllar birlikte çalıştığı Guardiola, sarı kırmızılı takımın kararını yorumladı. 

Sözcü'nün haberine göre, "Manchester City Teknik Direktörü Guardiola, "Torrent çok önemli bir taktistyen. Disiplinli ve çalışkan. Kesinlikle doğru tercih olacaktır. Maçlarını izleyeceğim. Artık ben de Galatasaray'ı destekleyeceğim." ifadelerini kullandı. 
Öte yandan Mundo Deportivo'dan İspanyol gazeteci Cordula Reinhardt ise yine Sözcü'ye yaptığı değerlendirmede Torrent için şunları söyledi: "Torrent, zamanla taktik konusunda da devreye girmeye başladı. Onun tavsiyesiyle Messi'nin sahte 9 oynadığı maçta, Barcelona, Real Madrid'i adeta sahadan silmişti. Torrent için “Pep'in içindeki ses” demek mümkün. Kariyeri boyunca Guardiola'nın özellikle rakip konusunda Torrent'in tavsiyelerinin aksine hareket ettiği tek bir maç bile yok. Torrent, takımını maç maç hazırlar ve değişken taktik uygular. Rakibini analiz etmede dünyanın en iyilerinden biridir ve özellikle maça yakın günlerdeki idmanları buna göre belirler. 4-3-3 tiki taka sisteminin Xavi ve Iniesta olmadan da başarı getireceğine inanır. Zaman zaman 3-2-2-3'ü de uygular. Savunma hücumdan başlar prensibine inanır ve rakibi ağır presle boğmayı hedefler.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!