comScore

Galatasaray Galatasaray

GS TV'de Osman Tanburacı'dan flaş Fatih Terim ve Tudor sözleri: 'Yetti be kardeşim!'

04 Aralık 2017, Pazartesi 19:06
GS TV'de Osman Tanburacı'dan flaş Fatih Terim ve Tudor sözleri: 'Yetti be kardeşim!'

Galatasaray'ın gündemini GS TV'de değerlendiren Osman Tanburacı çok önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Galatasaray'da, Süper Lig 14. haftasında Beşiktaş'a derbide 3-0 kaybettikten sonra taraftarlar teknik direktör Tudor'un istifasını isterken, Florya'da Fatih Terim sesleri yükseldi. Sarı Kırmızılı takımdaki son durumu GS TV'de değerlendiren Osman Tanburacı, Tudor'a sahip çıktı ve tek suçlunun Hırvat hoca olmadığını söyledi. 

"GALATASARAY 112 SENEDİR FUTBOLDA VAR"
Galatasaray kendi yağıyla kavrulmaya devam ettiği sürece onurlu ve haysiyetli yoluna devam edecektir. Galatasaray 112 senedir futbolda var. En büyük başarılar da Galatasaray ile geldi. 

"DERBİDE TUDOR HATA YAPMADI"

Dikkatini şuna çekeceğim. Galatasaray, Fenerbahçe haricinde bütün derbilerini deplasmanda oynadı. Bunun ikinci devresi yok mu? Bu devre lig bitiyor mu? İlerki zamanlarda puana çok daha ihtiyaç duyulacağı anlarda tüm rakipler Galatasaray'ın sahasına gelecek. Onları da düşünün. İlk yarı maç kafa kafaya gitti. Denayer'in oynaması benim için çok daha makuldu. Quaresma gibi çalımı nerden atacağı bir adamın karşısında, Denayer başarıyla marke etti ve o oynamalıydı. Maicon ve Mariano görevlerini yaptılar. İlk yarı biraz zorlamayla beraber Galatasaray'ın daha az atak yapmasıyla beraber skor istenilen şekildi. İkinci yarıda dananın kuyruğu koptu. Galatasaray'ı her defasında elleriyle kurtaran Muslera, bu kez elleriyle Cenk'e ikram etti. 

"MUSLERA'NIN YEDİĞİ GOL"

O golden sonra uzun süre hiçbir şey yapılamadı. Tudor bu arada değişikliğe gitti. Bir takımın teknik direktörü ne yaparsa yapsın, bizlerden daha fazla bilen o dur. 

"GALATASARAY ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANIYOR"

Galatasaray'ın bugün içinde bulunduğu durum, Galatasaray dışındaki güçlerin görevini çok güzel uyguladığının resmidir. İki örnek vereceğim. Bursaspor - Galatsaaray. Bursa'nın puanı 24. Galatasaray'ın puanı 29. Arada 5 puan var. Galatasaray, Bursa'yı yendi. Terse çevirin bunu. Bursa yenmiş olsun, fark 2'ye düşecek. Ne konuşuyorsunuz arkadaşlar? Sırf derbilere bakmayın. Bu kadar pamuk ipliğinde, birbirine denk güç gruplarında bir yarış yapılıyor. bursa'yı, Bursa'da yenemeksek puan farkı nereye iniyor. İkinci örnek. Sağduyu ve akılla bakalım. Galatasaray - Fenerbahçe maçı 0-0 bitti. Puanlara bakıyorum. Galatasaray 29, Fenerbahçe 26. Arada 3 puan! Maça bakıyorum. Be birader gözünün önünde, versene Hasan Ali'nin penaltısın. Belhanda ve Kameni çarpışıyor. Niye Belhanda'ya kırmızı kart? 10 kişi oynayan Galatasaray, istim üstündeki Galatasaray, penaltısı verilmeyen Galatasaray. Eğer o penaltı verilseydi, fark 6 puan olurdu. Bunları görmeden ayağa kalkıp, ileri geri lütfen konuşmayınız. Galatasaray'ın aleyhinde oyun oynanıyor. Yayıncı kuruluş, medya, televizyonlar hiçbiri 3 büyük kulübün birbirnden ayrılmasını istemiyor. Beraber yola devam etsinler, cukkalar sağlam olsun. Bakın! Fenerbahçe 1 maç daha kaybetse küme düşme hattına inecekti ama bütün medya Fener'e destek verdi. Omuz, omuz, omuz 3 puana indi fark. 


Galatasaray'da Tudor istifa etmeli mi?


Galatasaray'da teknik direktör Tudor'un tek suçlu olmadığını söyleyen Osman Tanburacı, "Gomis ne diyor derbiden sonra? Çok üzgünüz. Daha da önemlisi, rakibimiz 4 senelik bir takım, biz daha 4 ay önce kurulan takımız. Burada saygı duymalıyız. 4 aylık bir takım, bu kadar alt oyulmasına rağmen bir yerlere gelebilmişse tek suçlusu Tudor değildir. Yanlış yapıyoruz. Bakın, siz en ufak sorunda bunları yapacaksanız siz Galatasaray taraftarı olmayın. "Fatih Terim daha önce iki kere göreve geldiğinde başarısız oldu. Unutmayın. Takıma sahip çıkın, insanları harcamayın." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (26 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.