comScore

Galatasaray Galatasaray

GS TV canlı yayında Fikret Orman'a: 'Özür dileyip istifa etmeli!'

02 Haziran 2019, Pazar 20:06
GS TV canlı yayında Fikret Orman'a: 'Özür dileyip istifa etmeli!'

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, GS TV canlı yayında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı Kulüpler Birliği Başkanlığından istifaya davet etti. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Yusuf Günay, GS TV'de katıldığı programda Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın geçtiğimiz gün TRT Spor'da yaptığı "Son 2 lig şampiyonunu hakemler belirledi. Rizespor - Galatasaray, Galatasaray - Beşiktaş maçları Türk futbol tarihine kara leke olarak geçmiştir. Geçen sezonki Alanyaspor - Galatasaray maçındaki hatalar da ortada." yönündeki açıklamalarına yanıt verdi. 

"KABUL EDİLEBİLİR BİR KONUŞMA DEĞİL"
Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi büyük kulüplerin başkanlarının büyük sorumlulukları var. Sayın Fikret Orman aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı. Konuşmalara dikkat edilmesi lazım. Kabul edilebilir bir konuşma değil. 

"FİKRET ORMAN ÖZÜR DİLEMELİ VE İSTİFA ETMELİ"

Biz VAR'sız dönemde bu ligin son şampiyonu olduk. Hatalar daha az olsun diye VAR sistemi getirildi. VAR sisteminin ilk yılında da Galatasaray şampiyon oldu. Galatasaray 8 puan gerideyken neden bu şikayetler yapılmıyordu? 8 puan gerideyken her şey iyiydi ama Galatasaray şampiyon olunca mı bunlar oldu? Bilinçsizce bir açıklama. Fikret Orman'ın Galatasaray camiasından özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bu açıklama Galatasaray'ın, Kulüpler Birliği'ne olan güvenini sarstı. Fikret Orman'ın Kulüpler Birliği Başkanlığından istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. 

ALİ KOÇ'A CEVAP

Mahkeme demiş ki, Fatih Terim'in şu kadar tazminat almaya hakkı var. Fatih Terim hocamız ise ben bu parayı almayıp, kimsesiz çocuklara bağışlıyorum dedi. Lucescu, Hiddink'in tazminatları konuşulmalı. Sorumsuzca beyanı şiddetle kınıyoruz. Hiç doğru olmadı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)