comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Umut Bozok "Ben sadece Galatasaray taraftarıyım"

18 Ağustos 2018, Cumartesi 15:19
GS Transfer: Umut Bozok

Galatasaray transfer haberleri kapsamında ismi geçen oyunculardna Umut Bozok, Galatasaray taraftarı olduğunu açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Fransa Ligue 2'de geçen sezon attığı 24 golle gol kralı olan Umut Bozok, 17'şer gol atan rakiplerine 7 gol fark atarak gol kralı olmuştu. Henüz 21 yaşındaki Türk golcü Umut Bozok, Nimes'in Ligue 1'e yükselmesinde başrol oynamıştı. Umut Bozok Fransa'da verdiği röportajda, Galatasaray taraftarı olduğunu açıkladı. Galatasaray transfer haberleri FutbolArena'da!


GS Transfer Haberleri: Umut Bozok Galatasaray açıklaması (18 Ağustos 2018 Cumartesi)


Galatasaray transfer haberleri kapsamında dönem dönem ismi geçen genç golcü Umut Bozok, Fransız basınından Le Phoceen'e verdiği röportajda Galatasaray taraftarı olduğunu söyledi. 

Yarın oynayacakları Marsilya maçı öncesinde, Marsilya'nın yıldız golcülerinden Valere Germain'i kendisine örnek aldığını itiraf eden Umut Bozok, "Marsilya taraftarı mısın?" sorusuna ise "Hayır. Ben sadece Galatasaray taraftarıyım. Galatasaray dışında tuttuğum bir takım yok. Marsilya, Lyon, Monaco veya Paris gibi güzel futbol oynayan takımları izlemekten zevk alıyorum. Valere Germain gibi futbolcuları da örnek alıyorum. Oyun tarzını beğeniyorum" dedi. 
Transfer konusunda Lyon ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını da söyleyen Umut, "Ben Nimes'in oyuncusuyum ve gelişmeye devam etmeliyim" ifadelerini kullandı.


Umut Bozok kimdir, golleri, yaşı, kariyeri?


21 yaşındaki Umut Bozok, kariyerine Fransa'da başladı. Consolat takımının altyapısında futbola başlayan Umut, 2016'da Metz'in altyapısına geçti. 1 yıl sonra Nimes takımına transfer olan Umut Bozok, geçen sezon Fransa 2. Ligi'nde 24 gollük bir performans sergiledi ve gol kralı oldu. Umut Bozok, bu sezon da Nimes'in Ligue 1'deki en önemli gol silahı olacak. 

Umut Bozok, Lucescu tarafından henüz Milli Takıma çağırılmadı. Mircea Lucescu'nun İran maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Umut Bozok hakkında gelen soruya "Milli takım için henüz yeterli değil." demesi üzerine Umut Bozok kendisine ait sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. 

Bu sezon Fransa 2. Lig takımlarımdan Nimes formasıyla bir üst lige yükselen Umut Bozok, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Herhangi bir polemiğe girmeden, sayın Lucescu'nun bir dönem söylediklerine değinmek istiyorum. 2018'in Mart ayında seçildim ama oyuncu kadronuzda yer almadım. Dolayısıyla bana gerçekten gelmeyen bir teklifi reddedemezdim. Nihayetinde daha çok gencim, önümde uzun yıllar var ve milli seviyeye ulaşmak için daha çok çalışmam lazım. Aldığım bazı duyumların aksine, Türkiye'nin formasını giymiş olmak benim için bir onur ve gururdur." dedi. 


FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)