comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Trezeguet transferinin maliyeti ne kadar? Galatasaray'a yarar mı?

27 Haziran 2018, Çarşamba 11:32
GS Transfer: Trezeguet transferinin maliyeti ne kadar? Galatasaray'a yarar mı?

Galatasaray transfer haberleri kapsamında bu yaz en çok öne çıkan isim Trezeuget. Bu transferin artık bittiği konuşuluyor. Peki maliyetleri neler? Galatasaray'a faydalı olabilir mi?

FutbolArena Analiz - Galatasaray Transfer Haberleri kapsamında öne çıkan isimlerin başında Trezeguet geliyordu. Bu transferde son durum ne? Maliyeti ne kadar? FutbolArena ekibinden Aydın Cingöz ve Sinan Yılmaz yorumladı.


GS Transfer: Trezeguet Galatasaray'dan ne kadar maaş alacak?


Trezeguet'in maliyeti üzerinde duran Aydın Cingöz, "Galatasaray 5 milyon euro bonservis vermek zorunda ve belli ki Galatasaray bu parayı verecek. Maliyetler noktasında ciddi bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. 2.2 milyon euro garanti para, bonuslarla birlikte 2.5 milyon euro alacağı konuşuluyor. Gerek Mustafa Cengiz, gerek yönetiminde olan isimler hep başka dönemleri suçladılar. Dediler ki 'Yahu kardeşim öyle paralar verilmiş ki bu sözleşmeler nasıl yapılır?' Şimdi aynı hatayı eğer Trezeguet bu maliyetlerle gelirse yine yapacaklarını düşünüyorum. Ayrıca arkada menajer operasyonlarının döndüğüne dair de iddialar var" dedi. 


Galatasaray Transfer Haberleri: Trezeguet'in kariyeri, oynadığı takımlar


Trezeuget'nin kariyeri hakkında yorum yapan Sinan Yılmaz ise şunları söyledi. Trezeuget, Mısır'da doğup büyümüş, 20 yaşına kadar burada yaşamış bir oyuncu. Mısır'daki futboluyla dikkat çekmiş ve Anderlecht kapmış. İlk sezonunda çok az süre vermiş 3-5 maç denemişler, demişler ki bu bizim seviyemizden uzak. Ertesi sezon daha küçük bir Belçika takımına kiralamışlar. Mouscron'da da 25-30 maça çıkmış ama orada da 4 gol 4 asistlik vasat bir performans sergilemiş. Sonunda Anderlecht, Trezeguet'ten umudunu kesmiş ve Kasımpaşa'ya bu yüzden satın alma opsiyonlu kiralamış. Ancak Trezeguet Kasımpaşa'da büyük bir çıkış yaptı ve 13 gol atıp 7 de asist yaptı. Tıpkı Hollanda'da tutunamayan Amrabat'ın gelip başka bir müslüman ülke olan Türkiye'de, Kayserispor'da çıkış yapması gibi."  dedi.

Öte yandan Trezeguet'in Dünya Kupası'nda da etkisiz bir görüntü çizdiğini vurgulayan Sinan Yılmaz "Bir İngiliz kulübü veya Serie A kulübü Trezeguet transferini değerlendirirken şunu düşünür. 'Bu çocuk 20 yaşına kadar Mısır'da yetişmiş. Belçika'da iki farklı kulüpte denemiş, tutunamamış ve yine başka bir Müslüman ülkede yeniden parlamış. Bu çocuk bizim gibi ona farklı kültürlerde yine başarısız olabilir' diye düşünürler. Galatasaray ise bu açıdan düşünmeyecek. Galatasaray için transferin doğru noktalarından biri bu." ifadelerini kullandı.
trezeguet futbolarena ile ilgili görsel sonucu


Trezeguet nasıl bir futbolcu?


Trezeguet'in henüz 23 yaşında olduğuna ve daha önünde tecrübelenmek için çok yol bulunduğuna da dikkat çeken Sinan Yılmaz, "Yetenekleri olan bir futbolcu, bu tartışılmaz ama oyun disiplininde, takım oyununu oynama noktasında eksikleri var. Fatih Terim'in bunları ciddi manada geliştirmesi gerekiyor." derken, "Eksikleri ve artıları olan bir oyuncu, riskli bir transfer" şeklinde konuştu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!