comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Shaqiri'nin transfer kararı

30 Mayıs 2018, Çarşamba 21:22
GS Transfer: Shaqiri'nin transfer kararı

Galatasaray'ın transfer listesinde olduğu ve önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelerek yönetimle görüşeceği iddia edilen Shaqiri'nin, Avrupa'nın 5 büyük ligi dışında bir yerde kariyerini sürdürmek istemediği yazıldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'la bir süredir ismi anılan ve İstanbul'a gelerek sarı kırmızılı yönetimle görüşeceği iddia edilen Shaqiri'de yeni gelişmeler yaşanıyor. İsviçre basını Galatasaray'a transfer olacağı söylenen Shaqiri'nin geleceğiyle ilgili önemli bir haber yayınladı. 

Galatasaray'ın transfer etmek istediği iddia edilen yıldız futbolcu Shaqiri'nin geleceğiyle ilgili İsviçre basınında bir haber yayınlandı. İstanbul'a gelerek sarı kırmızılı takımla görüşeceği ve büyük bir ihtimalle anlaşmaya varacağı iddia edilen Shaqiri hakkında İsviçre basınında Blick gazetesi, "Türk basınında Shaqiri'nin Galatasaray'a gideceği yazılıyor ama Shaqiri, kariyerine Avrupa'nın 5 büyük ligi dışında bir yerde devam etmek istemiyor." ifadeleri yer aldı. 
 

Xherdan Shaqiri kimdir? Xherdan Shaqiri'nin oynadığı takımlar


1991 doğumlu İsviçreli oyuncu Xherdan Shaqiri, sağ kanatta forma giyiyor. Basel'in altyapısından yetişen Shaqiri 2012 yılında Bayern Münih'e transfer olurken başarılı futbolcu burada geçirdiği 3 sezon sonrasında İnter'in yolunu tuttu. Yarım sezon İtalya'da kalan Xherdan Shaqiri, 2015 yılında Stoke City'e transfer olur. Burada 3. sezonunu geride bırakan Xherdan Shaqiri, geçen sezon 38 maçta 8 gol atarken 7 de asist yaptı. Xherdan Shaqiri'nin 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"