comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Ryan Donk'un sözleşmesi için flaş yorum! "FFP nedeniyle..."

03 Temmuz 2018, Salı 00:15
GS Transfer: Ryan Donk'un sözleşmesi için flaş yorum!

Galatasaray'ın Ryan Donk ile imzaladığı sözleşmeye FutbolArena yorumcularından Sinan Yılmaz farklı bir yorum getirdi.

FutbolArena Röportaj - Galatasaray, 2015-2016 sezonu devre arasında transfer ettiği Ryan Donk ile sözleşme yeniledi. Daha önce 1.5 milyon euro maaş alan Ryan Donk'un 1.895 milyon euroya yeni sözleşme imzalaması Galatasaray taraftarları arasında sert eleştirilere neden olmuştu. FutbolArena yorumcusu Sinan Yılmaz ise Donk'un yeni sözleşmesinin farklı nedenlerle yükselmiş olabileceğini söyledi. 


Galatasaray Transfer Haberleri: Ryan Donk'a neden zam yapıldı?


Galatasaray taraftarı, UEFA ile yaşanan FFP kısıtlaması ortadayken Ryan Donk'a zam yapılmasına tepki göstermişti. FutbolArena yorumcusu Sinan Yılmaz ise duruma farklı bir çerçeveden bakıp, UEFA'nın denetiminden kaçmak için böyle bir sözleşme yapılmış olabileceğini söyledi...

FutbolArena TV sunucusu Kevser İme Şahin'in sorularını yanıtlayan Yılmaz, "Galatasaray'ın Muğdat Çelik ve Nagatomo transferlerinde, sözleşme konusunda titiz davrandığını ancak Donk'ta bu şekilde davranmadığını görüyoruz. Bu bana tek bir şey düşündürüyor. Eğer Galatasaray, Donk'a geçmiş dönemden alacak bırakmışsa ve kulüpte nakit olmadığı için yeni sözleşme öncesinde bu borcunu oyuncuya ödeyemiyorsa kalan alacağı yeni sözleşmeye eklemiş olabilirler. Örneğin Donk'un geçmiş dönemde 695 bin eurosu içeride kalmışsa ve yeni sezon için 1.2 milyon euroluk bir anlaşma yapılmışsa, bu kalan ücret de yeni sözleşmeye yansıtılmış ve 1.895 bin euro gibi küsüratlı, zamlı bir sözleşme ortaya çıkmış olabilir" dedi. 
Sinan Yılmaz, Ryan Donk'un yeni sözleşmesinde zam almasını, oyuncunun performansına değil de böyle bir nedene bağladığını açıkladı.
 

Galatasaray Haberleri: Ryan Donk'un sözleşme şartları, KAP açıklaması


Galatasaray geçtiğimiz dün yaptığı açıklamada Hollandalı futbolcu Ryan Donk'un sözleşmesi uzatılması konusunda görüşmelerin başlandığını açıklamıştı. Sarı kırmızılılar Ryan Donk ile sözleşme uzatıldığını KAP'a gönderdiği yazıda açıkladı.

Ryan Donk ile 1+1 yıllık sözlleşme imzalayan Galatasaray, Hollandalı futbolcuya 1 milyon 895 bin Euro sabit ücret ödeyecek.

İŞTE SÖZLEŞME ŞARTLARI


 

Ryan Donk'un Galatasaray performansı


Kasımpaşa'dan 2015-2016 sezonu devre arasında transfer edilen Ryan Donk, 2016-2017 sezonunu Real Betis'te kiralık geçirmiş ve bu sezonun ilk yarısında da hiç oynamamıştı. Fatih Terim döneminde performansı ile alkış toplayan Donk 16 maçta forma giydi ve bir asist yaptı. 32 yaşındaki futbolcu ön libero ve stoper pozisyonlarında forma giyiyor.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!