comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Ozan Kabak, RB Leipzig'in teklifini reddetti! Genç yıldızla ilgili bilinmeyenler

15 Eylül 2018, Cumartesi 14:29
GS Transfer: Ozan Kabak, RB Leipzig'in teklifini reddetti! Genç yıldızla ilgili bilinmeyenler

Galatasaray'ın yıldızı parlayan genç stoperi Ozan Kabak'la ilgili olarak FutbolArena son derece özel bilgiler elde etti. 

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın sahasında 4-1 galip geldiği Kasımpaşa maçında, başta teknik direktör Fatih Terim olmak üzere tüm Galatasaraylıları en mutlu eden olay Ozan Kabak'ın performansı oldu. Terim, 3 puandan daha çok Ozan'ı kazandığı için mutluydu. Maçın ardından gündem olan 18 yaşındaki oyuncu ile alakalı 2 özel detaya FutbolArena ulaştı.


Galatasaray Transfer Haberleri: RB Leipzig, Ozan Kabak'ı istedi


U17 Avrupa Şampiyonasında performansı ile fark yaratan Ozan Kabak, Avrupa'nın en dikkat çeken 10 genç oyuncusu arasında gösterildi.

Bu turnuva bitiminde başta RB Leipzig Kulübü olmak üzere bir çok kulüp, Ozan Kabak'a talip oldu. Özellikle Alman ekibi genç stoperi kadrosuna katmak istedi. 
Buna karşın o dönemde 18 yaşından küçük olan Ozan, ailesi ile birlikte karar alıp Galatasaray ile resmi sözleşme imzaladı. Ayrıca Ozan'ı, Atletico Madrid scoutları da takibe aldı.

FLORYA'DA YAŞIYOR

Ozan Kabak ile ilgili bir detay da, genç oyuncunun kendisini kulübe adaması.

Ailesi Silivri'de yaşayan Ozan Kabak, trafikten bunaldı ve Florya'da yaşamaya başladı. Birçok kişi ev kiralama teklifiyle gitse de Ozan Kabak; profesyonel yaşamak, kendisini futboluna ve eğitimine adamak adına Florya Metin Oktay Tesislerinden ayrılmadı. Ozan Kabak'ın 3 senedir Florya Metin Oktay Tesislerinde yaşadığı ortaya çıktı. Galatasaray'ın yıldız adayı Ozan Kabak, Türkiye'nin en yüksek puanlı okullarından Yaşar Acar Fen Lisesi mezunu...

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"