comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Galatasaray'dan bu yaz ayrılacak futbolcular

20 Haziran 2018, Çarşamba 12:04
GS Transfer: Galatasaray'dan bu yaz ayrılacak futbolcular

Galatasaray sezonu şampiyon olarak noktalarken gelecek sezonun kadrosunu Fatih Terim raporunda şekillendirmeye başladı. Bu süreçte hangi futbolcular takımdan ayrılacak? Detaylar haberimizde.

FutbolArena Detay - Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken takımdan gönderilecek isimler de belirlenmeye başladı. Sarı-Kırmızılı takımın göndereceği oyuncular ve basında bu yönde çıkan isimleri derledik.
 

Galatasaray'dan gidecek oyuncular (20 Haziran Çarşamba 2018)


Galatasaray Transfer Haberlerleri Galatasaray bilindiği gibi UEFA tarafından bazı kısıtlamalara tabi tutuldu. Sarı-Kırmızılı yeni yönetim FFP engeline takılıyor. Geçtiiğimi haftada, Bodrum'da taraftarlara buluşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yaptıkları anlaşma neticesinde bu sezon harcamalarının 65 milyon Euro'dan 78 milyon Euro'ya çıkacağını açıkladı. Galatasaray'ın bu doğrultuda birçok oyuncuyla yolları ayırıp hem yeni transfere kaynak yaratmak hem de maaş bütçesinde denge sağlamak istiyor.

5 İSİMLE SÖZLEŞME YENİLENMEYECEK
Galatasaray'da bu aşamada Hakan Balta, Yasin Öztekin, Koray Günter, Iasmin Latovlevici, Cedric Carrasso ve Eray İşcan ile kesin olarak yollar ayrılıyor. Galatasaray bu isimler arasında resmi olarak Carrosso ile yollarını ayırmıştı. Galatasaray, sezon başında Sevilla'ya kiraladığı Lionel Carole ile de sözleşme yenilemeyecek. Takımda kiralık olarak oynayan Jason Denayer'in bonservisinin Manchester City'den alınıp alınmayacağı da belirsizliğini koruyor. Az forma şansı bulan Ahmet Çalık'ın da başka bir takıma kiralanması gündemde...


 

Galatasaray, Gomis ve Belhanda'yı sattı mı? (20 Haziran Çarşamba)


Öte yandan basında birtakım transfer iddiaları çıkarken yönetim Younes Belhanda ve Sofiane Feghouli'ye Çin veya Arap Yarımadası'ndan takımların cazip teklifleri olması halinde bu teklifleri kabul edecek. Galatasaray'ın gol makinesi Bafetimbi Gomis için de yönetimin aynı yolu izlediği ve kaynak yaratmak adına Fransız golcüyü de satabileceği konuşuluyor.

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"