comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Galatasaray, Ryan Donk'u KAP'a bildirdi

27 Haziran 2018, Çarşamba 21:21
GS Transfer: Galatasaray, Ryan Donk'u KAP'a bildirdi

Galatasaray yönetimi geçtiğimiz sezon Fatih Terim ile birlikte yükseliş gösteren ve sözleşmesi sona eren Ryan Donk ile anlaşma sağladı.

FutbolArena - Fatih Terim'in gelişi ile birlikte yeniden forma şansı bulan ve 2017-2018 sezonunda kazanılan şampiyonlukda önemli pay sahibi olan Hollandalı futbolcu Ryan Donk ile sözleşme uzatılıyor.


Galatasaray Transfer: Galatasaray, Ryan Donk'un sözleşmesini uzatıyor


Galatasaray yönetimi geçtiğimiz sezon Fatih Terim ile birlikte yükseliş gösteren ve sözleşmesi sona eren Ryan Donk ile anlaşma sağladı. Yapılan görüşmeler sonucunda iki taraf sözleşme uzatma konusunda el sıkıştı. Galatasaray, Ryan Donk ile sözleşme uzatacağını KAP'a bildirdi. 

İŞTE O AÇIKLAMA
''
Galatasaray Sportif A.Ş., Ryan Donk'un sözleşmesinin yenilenmesi için resmi görüşmelere başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbolcu Ryan Henk Donk'un sözleşmesinin yenilenmesi konusunda futbolcu ile resmi görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Ryan Donk'un Galatasaray performansı


Kasımpaşa'dan 2015-2016 sezonu devre arasında transfer edilen Ryan Donk, 2016-2017 sezonunu Real Betis'te kiralık geçirmiş ve bu sezonun ilk yarısında da hiç oynamamıştı. Fatih Terim döneminde performansı ile alkış toplayan Donk 16 maçta forma giydi ve bir asist yaptı. 32 yaşındaki Ryan Donk'un sözleşmesi 30 Haziran'da sona erecek.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)