comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Galatasaray, Ahmed Musa ve Nagatomo'yu almalı mı?

21 Haziran 2018, Perşembe 11:22
GS Transfer: Galatasaray, Ahmed Musa ve Nagatomo'yu almalı mı?

Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken gündemdeki oyuncular Yuto Nagatomo ve Ahmed Musa oldu. Galatasaray bu iki oyuncuyu almalı mı? FutbolArena Editörü Sinan Yılmaz, Aydın Cingöz'e bu 2 oyuncuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken Ahmed Musa ve Nagatomo ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Galatasaray Nagatomo'nun bonservisini almak isterken Ahmed Musa'nın da kiralanması gündemde...

Galatasaray Transfer Haberlerleri FutbolArena Editörü Sinan Yılmaz, FutbolArena Tv'de bu 2 oyuncuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 

Galatasaray Transfer Haberleri: Galatasaray, Ahmed Musa ve Nagatomo'yu almalı mı? (21 Haziran Perşembe)


"TARAFTARLAR NAGATOMO'YU SEVDİ"
"Nagatomo tecrübelendikçe defansif özellikleri gelişti. Oyun olgunluğu ciddi manada gelişti. Kolombiya maçında Cuadrado'yu durdurdu, oyuncu ilk yarıda çıkmak zorunda kaldı. Aynı performansı Beşiktaş maçında da göstermişti. Nagatomo, Galatasaray'a çok iyi bir katkı sağladı. Galatasaraylı taraftarlar da oyuncuyu sevdi. İtalyanlar, Inter'in oyuncu için 3 milyon Euro istediğini yazıyor."

"NAGATOMO İÇİN VERİLECEK MAAŞ FAZLA"

"FutbolArena'nın özel haberine göre, Mariano'nun aldığı paranın (2,3 milyon Euro) aynısı kendisine teklif edildi. Ben biraz daha bu rakamın aşağıda tutulmasını beklerdim. Galatasaray'ın UEFA ile olan sıkıntılı durumundan dolayı fiyatın daha uygun olması uygun görülebilirdi. Aynı durum bonservis için de geçerli. Inter o bölgeye Asamoah'ı transfer etti ve Nagatomo'yu kadroda tutmak istemediklerini gösterdi.

"LİONEL CAROLE YEDEK SOL BEK OLABİLİR"

Daha uygun bir bonservis bedeli ödenebilir. Yönetim biraz bekleyebilir. Sonuçta Inter oyuncuyu satmak istiyor. Acele etmeye çok da gerek yok. Japonya veya Çin'den de oyuncuy teklifler gelebilir. Öte yandan bence Lionel Carole'nin de bu mali durumda yedek sol bek olarak kullanılabilir.

Galatasaray, Premier Lig ekiplerinden Leicester City forması giyen Nijeryalı futbolcu Ahmed Musa'yı almalı mı? FutbolArena'dan Sinan Yılmaz, gündemdeki bir başka oyuncuyu da değerlendirdi.

GALATASARAY'IN İHTİYACI OLAN BİR OYUNCU"

"Ahmed Musa, Hollanda'da 19 yaşındayken çıkış yaptı. 20 yaşında Rusya'ya transfer oldu. 5 sene boyunca istikrarlı bir görüntü ortaya koyunca 19 milyon Euro'ya Leicester City'e transfer oldu ama orada tutunamadı. Son 6 ayda yine CSKA Moskova'ya döndü. Ahmed Musa, Galatasaray'a kiralık olarak gelebilir. Özellikleri gereği Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir kanat forvet oyuncusu. Galatasaray, ceza sahasına 1. bir golcü sokmakta çok zorlanıyor.

"GOMİS 29 GOL ATMASAYDI..."

Eğer Gomis 29 gol atamasaydı Galatasaray şampiyonluğu kazanmakta zorlanabilirdi. Garry Rodriguesi Belhanda ve Feghouli de bu kadroda bu beceriye sahip değil. Ahmed Musa hem kanat hem de forvet oynayabilen kontrataklarda etkili olabilecek bir oyuncu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"