comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Fatih Terim'in Galatasaray'da en pahalı transferleri: Bruma, Hasan Şaş, Popescu...

27 Haziran 2018, Çarşamba 12:16
GS Transfer: Fatih Terim'in Galatasaray'da en pahalı transferleri: Bruma, Hasan Şaş, Popescu...

Galatasaray transfer haberleri çok sayıda isimle dolup taşıyor. Peki, Galatasaray'da Fatih Terim, geçmişte hangi oyuncuları aldırmıştı? En pahalı transferleri kimlerdi? Gelin hatırlayalım.

FutbolArena Detay - Galatasaray, Süper Lig'de 2018-2019 sezonu öncesinde dar boğazda. Transfer yapmakta zorlanan Cimbom kemerleri sıkıyor. Peki Galatasaray'da Fatih Terim, bundan önceki dönemlerde en pahalı transferlerini hangi oyuncularla yapmıştı? Gelin birlikte bakalım. 


Galatasaray Transfer Haberleri: Fatih Terim'in yaptığı en pahalı transferler


Kariyerinde en pahalı transferlerini Milan'da yapan Fatih Terim'in Galatasaray'daki en pahalı transferleri ise 3. döneminde gerçekleşmişti.

13 milyon euro karşılığında transfer edilen Bruma, Fatih Terim'in Galatasaray'daki en pahalı transferi. Onu 8.6 milyon euro karşılığında Nordin Amrabat takip ederken, 3. sırada ise 7.5 milyon euroya Wesley Sneijder vardı. 
Bu üç oyuncudan sonra 6.750 milyon euroya Fernando Muslera geliyor. 5. sırada 6.3 milyon euroya alınan Aurelien Chedjou var. 6. sırada da yine Fatih Terim'in 3. döneminden 5 milyon euroya Burak Yılmaz bulunuyor. 

HASAN ŞAŞ 5 MİLYON EURO'YA ALINMIŞTI

Fatih Terim'in ilk dönemindeki en pahalı transferi ise Ankaragücü'nden 5 milyon euroya alınan Hasan Şaş olmuştu. 

2. döneminde ise Lucescu döneminde kiralanan ve başarılı bir performans gösteren Mondragon'un 4.5 milyon euroya bonservisinin alınmasını istemişti. 

Yine ilk döneminde Gheorghe Popescu da Barcelona'dan 4.5 milyon euroya transfer edilmişti. Terim'in Galatasaray'daki en pahalı 10. transferi ise 10 numara Hagi oldu. 10 numaralar Hagi ve Melo, Terim döneminde 3.750 milyon euroya Galatasaray'a transfer edildi. 

İŞTE O 10 TRANSFER!

Bruma - 13 milyon euro
Nordin Amrabat: 8.6 milyon euro
Wesley Sneijder: 7.5 milyon euro
Fernando Muslera: 6.750 milyon euro
Aurelien Chedjou: 6.3 milyon euro
Burak Yılmaz: 5 milyon euro
Hasan Şaş: 5 milyon euro
Faryd Mondragón: 4.5 milyon euro
Gheorghe Popescu: 4.5 milyon euro
Gheorghe Hagi: 3.750 milyon euro

Galatasaray Transfer Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)