comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Bafetimbi Gomis açıkladı! "Bana gelen teklifleri var"

30 Mayıs 2018, Çarşamba 10:29
GS Transfer: Bafetimbi Gomis açıkladı!

Galatasaray Transfer Haberleri kapsamında sürpriz bir konu ön plana çıktı. Bafetimbi Gomis, Fransa'da verdiği röportajda kendisine teklifler olduğunu açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın yıldız golcüsü Bafetimbi Gomis, Fransa'da verdiği röportajda önemli açıklamalar yaparken, kendisine transfer teklifleri geldiğini de açıkladı. 


Bafetimbi Gomis Galatasaray'da kalacak mı?


France Football'a özel bir röportaj veren Bafetimbi Gomis, "Gelecek sezon Galatasaray'da kalacak mısın?" sorusuna "Açıkçası teklifler alıyorum ama yönetimle konuşmak için zamanım var. Galatasaray'da çok mutluyum ve harika bir sezon geçirdim." cevabını verdi. 

Ligue 1 Türkçe hesabının yaptığı çeviriye göre röportajın tamamı şöyle... 

"GALATASARAY'DA ÇOK MUTLUYUM"

"Galatasaray'da da çok mutluyum, hem bireysel olarak hem takım olarak mükemmel bir sezon geçirdik. Her güzel şeyin bir sonu vardır ama umarım bu son mümkün olduğunca geç gelir. Galatasaray'da eşsiz bir tecrübe yaşıyorum. Bana gelen teklifler var, kulüp ile oturup geleceğim ve arzularım hakkında konuşmamız gerekiyor tabii ki." 


Gomis'tan Fransa Milli Takım yorumu


Fransa Milli Takımına seçilmemesi hakkında soruya cevap veren Gomis, "Ben yalnızca bir oyuncuyum. Fransa Milli Takımının başında bir Teknik Adam var ve aldığı kararlara saygı duyulması gerekiyor. Yedek Listenin yedeğiyim diyebilirim kendim için. Milli Takım ihtimali benim üst seviyede kalmamı sağlayan etkenlerden biri. Fransa Milli Takımı için her zaman müsaitim, beni istediklerinde arayabilirler. Eğer bir kuaföre yahut bir limon satıcısına dahi ihtiyaç duyarlarsa onlar için burada olduğumu söyleyebilirim."


Bafetimbi Gomis Galatasaray taraftarı için ne dedi?


Galatasaray taraftarı hakkında da konuşan Gomis, ilk sezonunuzda daha iyi bir hikaye elde etmek mümkün müydü sorusuna "Hayır, üstelik 30 Milyon taraftarın sevgilisi oldum. Beni çok sevdiler, galiba kendim dahi bu kadar güzel bir hikaye yazamazdım. Taraftar ile ilk olarak havaalanında yakınlaştık. Ailem beni, aldığım güzel bir değeri geri verme ahlakıyla yetiştirdi. Marsilya'da ki iyi sezonumun ardından taraftarlar Türkiye'nin en büyük takımını temsil edecek gerçek bir golcü istiyordu... Bu yüzden Galatasaray benim için de en doğru yerdi. Ben de artık kendimi Fransa dışında bir yerlerde tam olarak ispatlamak istiyordum." dedi.

"Taraftar ile her şeyin yolunda gideceğini hissettiğin bir özel an var mı?" sorusuna da cevap veren Gomis, "Tam olarak öyle bir an yok. İlk 5 maç (Östersunds ve hazırlık maçları) gol atamadım. Fakat içerde oynadığımız Kayserispor maçında attığım 2 golle bu ilişkinin temelleri atıldı diyebilirim."

gomis futbolarena ile ilgili görsel sonucu

"MARSİLYA'DA DA BÖYLEYDİM"

"Bu kadar fazla gol atmanız sizi şaşırttı mı?" sorusuna da cevap veren Gomis, "Hayır, çünkü Marsilya'da son senemde 2 ay sakat kalmasaydım aynı sayılara çıkardım. Marsilya, Galatasaray'a alışmama yardımcı oldu. İki takım için ikiz kardeş yakıştırmasını yapabilirim. Galatasaray ve Marsilya birbiribe benzeyen takımlar. Taraftarlar olsun, beklentiler olsun, bir çok benzer noktası bulunan kulüpler. Galatasaray'ı seçmiş olmam sürpriz değil aslında." 

"BABAMIN ÖLÜMÜ ETKİLİ OLDU..."

"Yaşlandıkça daha iyi bir performans ortaya koyduğumu düşünüyorum." diyen Gomis, "Senin için futbolun Benjamin Button'u diyebilir miyiz o halde?" şeklindeki çıkışa "Hayır, babamın ölümü ve İngiltere'de başarısız olmam etkili oldu diyebilirim." cevabını verdi. 

Eskisiden çok çalıştığını söyleyen Gomis, "Kendimi daha az baskı içinde ve daha özgür hissediyorum. Eskisinden çok daha fazla çalışıyorum. Mümkün olduğunca fizyoterapist ve özel antrenör eşliğinde çalışıyorum. Yaşlandığımı hissetmemek ve daha uzun süre oynabilmek adına güzel bir ekip kurdum kendime." dedi. 

gomis futbolarena ile ilgili görsel sonucu


Bafetimbi Gomis'ten şampiyonluk açıklaması


Galatasaray'daki ilk sezonunda en iyi anı olarak şampiyonluğu öne çıkaran Gomis, "Şampiyonluk. Kariyerimde eksik olan parçaydı. Daha öncesinde çok gol attığım ve büyük takımlar da oynamışlığım olmuştu fakat ilk kez bu sevinci tattım ve Şampiyonluk golünü attım." ifadelerini kullandı. 

"GALATASARAY'DA OYNAMAK İÇİN BENİ ARAYANLARI DUYSANIZ..."

"Beş büyük ligden birinde oynamamak sizi rahatsız ediyor mu?" şeklindeki soruya da cevap veren Gomis "Hayır, Türkiye'de olduğum için mutluyum. Galatasaray, beş büyük ligde yer alan takımlar kadar iyi bir takım. Buraya gelmek için beni arayan isimleri duysanız şaşırırsınız." ifadelerini kullandı. 

"İSTANBUL'DA MUTLUYUZ"

İstanbul'daki yaşam hakkında da konuşan Gomis, "Istanbul'da çok mutluyuz. Ailem ve ben iyi bir şekilde uyum sağladık. Farklı bir kültürü öğreniyoruz hep beraber. Oğlum biraz Türkçe, biraz İngilizce ve biraz da Fransızca konuşuyor." dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"