comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Arkadiusz Milik Galatasaray'a faydalı olur mu?

22 Haziran 2018, Cuma 11:40
GS Transfer: Arkadiusz Milik Galatasaray'a faydalı olur mu?

Galatasaray transfer haberleri gündemine Arkadiusz Milik ismi bomba gibi düştü. Milik Galatasaray'da faydalı olur mu? Nasıl bir futbolcu, transferde son durum ne? FutbolArena editörü Sinan Yılmaz değerlendirdi.

FutbolArena Analiz - Galatasaray transfer haberleri kapsamında gündeme bomba gibi düşen Polonyalı golcü Arkadiusz Milik, Galatasaray'a faydalı olur mu? Nasıl bir futbolcu, transferde son durum ne? Editörümüz Sinan Yılmaz yorumladı. Galatasaray transfer haberleri FutbolArena'da!


Arkadiusz Milik'in maliyeti, sakatlıkları ve kariyeri


Milik'in Galatasaray'a sadece kiralık olarak gelebileceğini söyleyen Sinan Yılmaz, "Napoli iki sezon önce kendisine çok büyük bir yatırım yapmıştı. Gonzalo Higuain'i 90 milyon euroya Juventus'a satınca, Milik'i de 32 milyon euroya Ajax'tan transfer etmişlerdi." dedi.

Milik'in o dönemde Ajax'ta çok büyük bir çıkış yaptığını söyleyen Yılmaz, "Büyük beklentiyle geçmişti ancak 2 kez diz bağlarında yırtık meydana geldi ve çok büyük sakatlıklar geçirdi" ifadelerini kullandı.
LEWANDOWSKİ'NİN VELİAHTI

Milik'in yaşadığı ağır sakatlıklar nedeniyle beklentileri karşılayamadığını söyleyen Sinan Yılmaz, "Çok özel bir oyuncuydu ama yaşı hala çok genç. Napoli de toparlansın diye göndermek istiyor. Polonya'da Lewandwoski'den sonra onun veliahtı olarak gösteriliyor ve şu anda da birlikte oynuyorlar." şeklinde konuştu. 

"GOMİS'İN YERİNE" 

Haberi ilk kez duyduğunda "Gomis'in Çin'e satıldığını düşündüm" diyen Yılmaz, "Çünkü Gomis'in yerine gelebilecek bir oyuncu. Gomis'in arkasında kalmaz, yedek kalacak bir oyuncu değil. Bize gelen bilgilere göre de Napoli tarafından Galatasaray'a önerilmiş" ifadelerini kullandı.


Arkadiusz Milik nasıl bir futbolcu?


Futbolcunun özelliklerini de değerlendiren Yılmaz, "Solak olmasına rağmen sağ ayağını da iyi kullanıyor. Fiziksel olarak çok iyi, hava toplarında çok iyi, birçok şeyi çok iyi yapabiliyor ancak tek sıkıntı sakatlıkları. Buna karşın Gomez de sakatlık sorunlarıyla buraya gelip Süper Ligi darmaduman etmişti. Milik'in de bunu yapabileceğini düşünüyorum. Ve yaşı çok genç, bonservisini almak imkansız, bu yüzden burada yeniden çıkış yaparsa da Gomez gibi geri döneceğini düşünüyorum" yorumunu yaptı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!