comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Andre Silva, Gomis'in yerini doldurabilir mi?

02 Ağustos 2018, Perşembe 16:07
GS Transfer: Andre Silva, Gomis'in yerini doldurabilir mi?

Galatasaray transfer haberleri Portekizli golcü Andre Silva ismiyle öne çıkıyor. Bu transferi editörümüz Sinan Yılmaz yorumladı.

FutbolArena Analiz - Galatasaray, santrfor pozisyonu için bir süredir Milan'ın kiralık göndermeyi düşündüğü Andre Silva ile ilgileniyor. Bu oyuncuyu Editörümüz Sinan Yılmaz değerlendirdi.


Galatasaray Transfer Haberleri: Andre Silva kimdir, kaç yaşında? Kariyeri


"Andre Silva genç ve çok potansiyelli bir golcüydü. Portekiz'de büyük bir çıkış yapmıştı ve geçen sezon 38 milyon euro gibi çok yüksek bir maliyetle Milan'a transfer olmuştu. Daha 22 yaşını doldurmuş değil. Buna karşın Milan yeniden yapılanan bir kulüptü. Bütün kadroyu baştan yarattılar ve o çalkantılı dönemde de Milan, bu genç forvet için iyi bir takım değildi. Zira sürekli oyuncular değişiyordu, sistem oturmuyordu, teknik direktör değişiklikleri yaşanıyordu ve o sırada Silva da kendisini gösterecek uygun ortamı bulamadı. Şimdi de Gonzalo Higuain'i aldılar ve Silva'yı kiralamayı düşünüyorlar."


GS Transfer Haberleri: Galatasaray Gomis'i gönderip Andre Silva'yı mı alacak? 


"Sanırım Fatih Terim, Milan'dan tanıdıkları ile bir bağlantı kurdu bu transfer için. Bence Gomis'in ayrılığı ihtimaline karşın kenarda tutuluyor. Herhalde Gomis satılırsa bu transfer gerçekleştirilecek. Gomis de mükemmel bir sezon geçirdi ama bu maaş konusu sürekli spekülasyon halinde. Bir yandan da Galatasaray'ın FFP nedeniyle oyuncu satması gerekiyor. Bence Gomis satılırsa bu transfer gerçekleştirilecek." 


Andre Silva nasıl bir futbolcu? Golleri ve asistleri


"Andre Silva çok özellikli bir santrfor aslında her şeyden biraz yapabilen biri. Büyük bir patlama yapması da bekleniyordu ama onu henüz gerçekleştirmedi. Yine de ben Gomis yerine düşünülebilecek bir oyuncu olduğu kanaatindeyim. Belki onun kadar gol atamaz etrafındakilere Gomis'ten daha fazla destek verebilir." 


GS Transfer: Andre Silva, Gomis'in yerini doldurabilir mi?


"Gomis tabi çok tecrübeli. Nerede ne yağacağını çok iyi ezberlemiş. Pozisyonunda uzmanlaşmış bir oyuncu. Andre Silva ise henüz gelişme aşamasında, Gomis'in uzmanlaştığı konuları yeni öğreniyor, önünde de uzun bir yol var ama bakalım Fatih Terim ondan yararlanabilecek mi? Şimdiye kadar yapması beklenen patlamayı yapmasını sağlayabilecek mi? Bunları göreceğiz..."

Galatasaray ile ilgili haberlere Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArenaakşam haberleri turu (20 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.