comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Son dakika - Dursun Özbek yönetimi mali ve idari açıdan ibra edildi! İşte ilk sözler (31 Mart 2018 Cumartesi)

31 Mart 2018, Cumartesi 20:27

Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda neler yaşandı? Dursun Özbek'in Malİ Genel Kurul'da yaptığı açıklamalar ve Dursun Özbek yönetiminin ibra edilip edilmemesi konusunda yapılan oylamanın detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Galatasaray'da Dursun Özbek yönetimi mali açıdan ibra edildi mi? Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Dursun Özbek'in açıklamalarının ardından mali ve idari açıdan ibra edilip edilmemesi konusunda oylama yapıldı. Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


Galatasaray Mali Genel Kurulu son dakika haberleri (31 Mart 2018 Cumartesi)


Galatasaray'da Dursun Özbek yönetiminin mali ve idari açıdan ibra edilip edilmemesi yönündeki oylamadan önce Dursun Özbek kürsüye çıkarak bazı açıklamalarda bulundu. 

"HEYECANIMDAN UNUTTUM"
Burada kendimi son derece kabahatli görüyorum. Duygusal yoğunluğum sebebiyle, baştaki konuşmamda bazı konuları atladım, unuttum. Konuşmamda vardı, şimdi tekrar etmeye gerek duymuyorum. Heyecanından, duygusal yoğunluğundan unuttum. Keşke unutmasaydım. Diyordum ki, sayın yönetime mektup gönderdim. Tartışmak istemedim ama önüme kadar geldi. Dedim ki, bizim Galatasaray'a verdiğimiz otel hizmetleri çok speküle ediliyor. Mektubun anlamı şu, 2015 yılından itibaren Galatasaray'a şu hizmetleri verdik diye gönderiyoruz. Ardından da o tarihlerde beri yapmış olduğumuz bağış makbuzlarının numara ve miktarlarını sıralıyorum. Bunları topladığın zaman bugüne kadar yapılan bağışlar şu kadar tutuyor. Bugün itibariyle bağış makbuzunu kesin, borç sıfırlansın ve bir daha kimse konuşmasın. 

"1 KURUŞ ALACAĞI YOKTUR"

Çünkü Özbek turizmin Galatasaray'a verdiği otel hizmetlerinden 1 lira talebi var. Ben gönülden yapıyorum. Böyle bir şeyi nasıl kabul ederim değerli Galatasaraylılar. Bunu tam anlatmak lazım. Galatasaray'a Özbek turizmin verdiği hizmetlerden dolayı 1 kuruş alacağı yoktur, nokta. 

"GALATASARAY BİZİM ORTAK DEĞERİMİZ"

Şimdi herkese ilan ediyorum. Diyorum ki, şirketlerimin yaptığı hizmetlerin esası bu. Allah aşkına bunu tartışarak Galatasaray'a zarar vermeyi keselim. Galatasaray bizim ortak değerimiz. Bunlar her yerde konuşuluyor. 

"ŞEREFİMLE, ALNIMIN AKIYLA HİZMET VERDİM"

Galatasaray'da başkanlık yaptığım sürece bu kulübe verdiğim hizmeti şerefimle, alnımın akıyla verdiğimi düşünüyorum. Dolayısıyla bazı değerlerim var ki, çok önde gelir. Galatasaray sevgisi benim ve ailem için çok önde gelir. Galatasaray'a verdiğim hizmetlerden dolayı Galatasaray hiç lekesi bulunmayan, hiç yalnış iş yapmamış ve ihanet içinde olmadım. Hata yapmış olabilirim ama yanlış iş içinde olmadım. Elinizi vicdanınıza koyarak beni ve yönetimi ya ibra edin, ya da etmeyin. Her ikisinin de başımın üstünde yeri var.  

"HAKKINIZI HELAL EDİN"

Beraber 2.5 sene geçirdik. Haklarımız birbirimize geçmiştir. Ben size haklarımı helal ediyorum, siz de bana hakkınızı helal edin. 

DURSUN ÖZBEK YÖNETİMİ MALİ VE İDARİ AÇIDAN İBRA EDİLDİ

Bu konuşmaların ardından Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Dursun Özbek ve yönetimi yapılan oylama sonucunda mali ve idari açıdan ibra edildi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.