comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberleri: Mustafa Cengiz'den transfer sözü: 'Fatih hocam isterse alırız'

09 Mayıs 2018, Çarşamba 22:02
GS Haberleri: Mustafa Cengiz'den transfer sözü: 'Fatih hocam isterse alırız'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, seçim öncesinde Fatih Terim ve kulübün yapısına dair birçok konuda açıklama yaptı. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'da "Spor Bahane" programına katıldı ve seçim öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in seçim konuşması


"FATİH TERİM'İN GELMESİ İÇİN TAM SAHA PRES YAPMIŞTIM"

Fatih Terim'in gelmesinde tam saha presim vardı. Seçim konuşmalarında Fatih Terim hocamı getireceğimi deklare etmiştim. Hem de kırgınlıkları gidererek, hocamı ve camiayı düşünerek getireceğimi söyledim. Şimdi bakın. Sizde un var, şeker var, su var, yağ ve yumurta var. Daha iyi helva yapan birisi vardı. Tudor bize hizmet etti. Hizmetin gerekliliklerini yerine getiremedi. 
"SEÇİMDEN SONRA FATİH HOCAM İSTİFA ETMEYE HAZIRIZ DEDİ

Seçimden sonra Fatih hocam beni aradı. "Önünüzü açmak için ben ve ekibim istifa etmeye hazırız." dedi. Ancak ben Fatih Terim'in gelmesi için en çok mücadelelerden birisiyim ben. Fatih hocam "bıraktım" diyene kadar biz olduğumuz sürece görevde olacak.

"FATİH HOCAM EN AZ BENİM KADAR GALATASARAYLI"

Hocamın söylediği önemli. Hocam neye ihtiyacı varsa tespit etmiştir. Hocamın birçok planı vardır. Sadece A planı yoktur. Fatih hocam en az benim kadar Galatasaraylı. Kuruşun peşine düşer, kuruş için çarpışır. 

"SNEİJDER GALATASARAY'DA KALMAK İSTİYORDU"

Sneijder konusunda hocamız ve teknik heyetimizle konuşmamız gerekir. Sneijder'in gitmesini istemedim. Çok iç içe değildim ama biliyordum düşüncelerini. Sneijder çocuğunu Türkiye'de büyütmek istedi. Hanımı Türkçe dersleri aldı. Bu insan Türk futbouna katkıları olabilirdi. Ücret konusunda yarı yarıya düşürürüm ve Galatasaray'da kalıcı olmak istedi. Sonrasında o onun üstüne, o onun üstüne attı. Ben üzüldüm. Tabi ki geri dönüp dönmemesine hocamız karar verir ve Sneijder'in fiziksel kondisyonu da önemli. Winner bir oyuncu olduğun için sahada kötü oynaması onu yıpratır. 

"EĞER BİR YANLIŞ OLURSA GİDERİM AMA ÇARPIŞMAKTAN KAÇMAM"

Ben eğer bir yanlış olursa "Ekmedim bostan, yemedim karpuz der giderim." Tabi çarpışmadan kaçmam. Çanakkale siperi gibi çarpışırım. Önemli olan camianın güveni tabi. 

"HİÇBİR VAATTE BULUNMADIM"

Ben aday olduğum sürece hiçbir vaatte bulunmadım. Vaatlerin maliyeti sıfırdır. Ben hepinize uçak alacağım derim ama sonra turizm sezonu kötü gitti derim bir bahane bulurum almam. Vaat vermek kolay."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"