comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haberleri - Mustafa Cengiz ne kadar borç ödediklerini açıkladı

03 Mayıs 2018, Perşembe 18:07
GS Haberleri - Mustafa Cengiz ne kadar borç ödediklerini açıkladı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün mali yapısı, Nagatomo transferi ve seçim sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda önemli açıklamalarda bulundu. 

"100 GÜNDE 320 MİLYON LİRA BORÇ ÖDEDİK"
"Bu sadece bir ya da bir önceki yönetimin değil eseri değil. Bu olay bir film değil, bir dizi film. Bu hatalar sadece Galatasaray'da olmadı aslında. Mevcut mali sıkıntılar, tüm Türk futbolunun sorunu. Bu sorunla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu ve devletimiz de elinden gelen çabayı gösteriyor" dedi. Cengiz  ödemelerle ilgili olarak da "100 gün içinde yaklaşık 320 milyon lira borç ödedik. Bu ay 86 milyon lira, haziran ayı ile de toplam 256 milyon lira daha ödememiz var. Rakamlar büyük ama Galatasaray da büyük bir camia. Bu süreçte sermaye artışını gerçekleştirdik. Oradan büyük gelir elde ettik. En büyük geliri ise taraftardan aldık. Bu süreçte taraftarımız ayağa kalktı. Stadımızın 190 locasının 70'i boştu. Taraftarımız destek oldu ve 50'sini aldı. Mağaza stoklarımızdaki tüm ürünleri bitirdiler. Şu anda maalesef L beden formamız dahi kalmadı

"NAGATOMO TRANSFERİ..."

Devre arası tek transfer yaptık. Nagatomo sağlık kontrolünden geçtiğinde Chedjou ve Dany'den kaynaklı 19 milyon TL'lik transfer yasağımız vardı. İmza attığı gün kulübe geldi. Bilmiyordu aslında, İtalya'ya dönebilirdi. Nagatomo konusunda önemlisi şu; Ekomomi bakanı Tokyo'ya gittiğinde bizden yüzlerce Nagatomo forması istediler. Japaonlar gelmeye, yer talep etmeye başladılar. Japonya Büyükelçisi geldi. Bize özel bir teşekkür yazdı. Yetmedi Japon Futbol Federasyonu, Japon Milli Takımı yetkilileri resmi teşekkür mektubu yazdılar. Ama tüm bu söylediklerimiz bize İtalyanlar tarafından yol-su-elektirik olarak geri dönebilir. Normal şartlarda isteyecekleri para yerine bir Maradona parası isteyebilirler. Şu anda kulübü Inter ile görüşmemiz yok. Karşılıklı olarak hamle bekliyoruz. Nagatomo bizden memnun, biz de ondan memnunuz. İnşallah iki tarafın da yararına olacak şekilde sonlandıracağız"

"BAŞKANLIĞA ADAYIM"

Başkanlığa adayım. 3 yıllık seçilmeme rağmen söz verdiğim için Mayıs'ta seçime gidiyorum. Kendi çıkarım için buralara gittiğimi söyleyenler oldu. Kendi çıkarlarınızı ön plana aldığınızda, kulübe fatura kestiğinizde, bu camiada bitersiniz. Gittiğimiz her belediye, kamu kurumu ve bakanlık, zamanında gidilmediği için büyüyen makro sorunlarımızın çözüm yeridir" diye konuşurken yapılan ziyaretlerle ilgili olarak da "Bakanlıkları, belediyeleri ziyaret ettik. Neden gittiğimizi anlayamadılar. Kendi çıkarlarınızı ön plana aldığınızda, kulübe fatura kestiğinizde, bu camiada bitersiniz. Gittiğimiz her belediye, kamu kurumu ve bakanlık, zamanında gidilmediği için büyüyen makro sorunlarımızın çözüm yeridir

"TÜRKİYE'DE HARİKA BİR DENEYİM YAŞIYORUM"

Türkiye'de harika bir deneyim yaşıyorum. Taraftarlardan çok memnunum. Lig kalitesi çok yüksek. Tabii aynı zamanda genç oyunculara şans da tanınması gerektiğini düşünüyorum. Genç oyunculara örnek olmak zorundayız. İyi bir futbolcunun antrenman dışında da ne yaptığı çok önemli. Futbol gelişiyor. Önemli oyuncular var. Üst ve alt sıralardaki takımlar arasında fazla güç farkı da yok"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"